Si të përdorni Ngjitëset iOS 13 Memoji

Stickers Memoji

Koha e fillimit të iOS 13 po afron dhe ne duhet të jemi të përgatitur për atë që po vjen në rrugën tonë. Ka shumë ndryshime që i gjejmë në sistemin e ri operativ Apple por sot do të shohim si mund të përdorim ngjitësit Memoji në Mesazhe, rrjete sociale si Facebook, Twitter apo edhe WhatsApp.

Me sa duket Ata që kanë të instaluar versionet beta të iOS 13 tani mund të përdorin këto Stickers Memoji, por ata prej nesh që nuk kanë beta do të marrin të gjithë informacionin menjëherë dhe për këtë arsye mund të jetë e dobishme të rifreskoni kujtesën e funksionimit të tij me këtë lloj mësimesh të thjeshta.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se ky ishte një nga zhvillimet më të përfolura në krye të qershorit të kaluar kur u mbajt WWDC i këtij viti. Në iOS 13 dhe iPadOS mund të përdorim ngjitësen tonë Memoji, rregulloje atë dhe pastaj thjesht ndaje atë në aplikacione të ndryshme përtej Apple Messages. Për këtë ne duhet të ndjekim disa hapa të thjeshtë që ju themi tani.

Gjëja e parë është të hapni aplikacionin Messages dhe kliko në "emoji" nga poshtë majtas:

Ngjitëset Memoji

Tani ne duhet të krijojmë ose kërkojmë Memoji-n tonë duke ndjekur hapat duke klikuar në "+". Sapo të krijohemi, ne mund të fillojmë të shijojmë këto Stickers Memoji nga ikona që shfaqet kur klikoni në simbolin e App Store nëse jemi në aplikacionin Messages, thjesht ikonën e mesit në imazhin më poshtë:

Kur shtypim tastierën iOS 13 për herë të parë ne do të shohim një njoftim në lidhje me këto Stickers të reja Memoji, kështu që ato mund të përdoren në çdo kohë.

Ngjitëset Memoji

Këto Stickers të reja Memoji do të jenë në dispozicion së bashku me emoji-t që kemi tashmë dhe për t'i përdorur ato në aplikacione do të duhet të klikojmë në fytyrën e emoji-ve dhe të rrëshqasim djathtas për t'i shfaqur ato. Simpleshtë e thjeshtë dhe mund të përdoret në çdo aplikacion shijoni këto Ngjitëse të reja Memoji.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.