Si të përmirësoni baterinë tuaj MagSafe në mënyrë që të karikojë më shpejt iPhone tuaj

Apple ka lëshuar një përditësim për baterinë e saj MagSafe me lajmin se tani fuqia e karikimit është 7,5 W, kështu që do të rikarikojë iPhone tuaj më shpejt. Si përditësohet bateria? ju themi.

Apple lëshoi ​​në datën 19 një përditësim të firmuerit për baterinë e saj MagSafe. Një aksesor shumë i diskutueshëm për shkak të kapacitetit të tij mjaft të kufizuar të rimbushjes dhe që kishte gjithashtu një fuqi karikimi prej 5W, domethënë të ngadaltë, dhe e gjithë kjo me një çmim shumë më të lartë se ai i produkteve të tjera të ngjashme nga konkurrenca. Epo, të paktën një nga pikat negative është përmirësuar shumë, sepse pas përditësimit të fundit kjo bateri MagSafe tashmë ka një fuqi karikimi prej 7.5 W, kështu që do të duhet më pak kohë për të rimbushur iPhone tuaj. Për të shijuar këtë veçori të re, gjëja e parë që duhet të bëni është të përditësoni baterinë, por si ta bëni këtë?

Apple na la shumë të humbur me lëshimin e përditësimit sepse nuk dinim se çfarë ishte e re ose si të vazhdonim ta instalonim atë. Supozuam se do të përditësohej duke futur baterinë në iPhone, sikur të donim ta rikariknim dhe kjo është një nga procedurat për ta bërë këtë. E meta e kësaj metode është se instalimi i firmuerit mund të zgjasë deri në një javë. Mos u shqetësoni dhe mos u frikësoni sepse ka procedura të tjera që janë shumë më të shpejta dhe po aq të thjeshta.

Për të përditësuar baterinë MagSafe me firmware-in më të fundit të disponueshëm ne mund ta lidhim atë me një Mac ose iPad (Air ose Pro) duke përdorur një kabllo USB-C në Lightning dhe procedura do të zgjasë vetëm disa minuta. Le të kujtojmë se firmware-i më i fundit i disponueshëm në këtë moment është 2.7.b.0 dhe se për të kontrolluar se cilin version kemi instaluar, duhet ta vendosim baterinë në iPhone tonë dhe brenda menysë Settings> General> Information ne do të kemi një seksion të dedikuar. te bateria MagSafe ku mund të shohim firmware-in tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.