Si të rikuperoni fjalëkalimin tuaj të Apple ID

passwords

Gjëja e parë që mësoni kur blini një pajisje Apple është ajo duhet të keni një llogari iTunes të jetë në gjendje të ketë qasje në blerjen e aplikacioneve, rezervimet në iCloud ose blerjet në App Store. Kjo llogari quhet ID e Apple.

Nëse nuk e keni përdorur fjalëkalimin tuaj për një kohë të gjatë, ose thjesht nuk mund ta mbani mend atë, ka disa mënyra për ta rikuperuar dhe rivendosur atë. Ju do të keni nevojë për informacion për të qenë në gjendje ta bëjnë këtë, gjë që është logjike, pasi ata duhet të jenë të sigurt se ato ju japin akses në një llogari që është e juaja, por është e mundur të menaxhohet nga i njëjti iPhone.

Rivendosni fjalëkalimin duke përdorur emailin e rikuperimit

 1. Hapni shfletuesin Safari në iPhone dhe shkoni te iforgot.apple.com.
 2. Vendosni ID-në tuaj Apple. Mos harroni se ID-ja juaj mund të jetë një adresë emaili ose thjesht një varg karakteresh që i paraprijnë @.
 3. Klikoni mbi në vazhdim në të djathtën e sipërme të ekranit.
 4. Zgjidhni "Me email".
 5.  Kontrolloni emailin e rikuperimit dhe ndiqni udhëzimet për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

 

Rivendosni fjalëkalimin duke përdorur pyetje të fshehta

 1. Hapni shfletuesin Safari në iPhone dhe shkoni te iforgot.apple.com.
 2. Vendosni ID-në tuaj Apple. Mos harroni se ID-ja juaj mund të jetë një adresë emaili ose thjesht një varg karakteresh që i paraprijnë @.
 3. Klikoni mbi në vazhdim në të djathtën e sipërme të ekranit.
 4. Zgjidhni "Me pyetje sigurie".
 5. kontrolloni data juaj e lindjes
 6. Shkruaj tre përgjigje të sigurisë dhe kliko në tjetër.
 7. Shkruani dhe konfirmoni fjalëkalimin tuaj të riMos harroni se fjalëkalimi duhet të jetë së paku 8 karaktere i gjatë, nuk duhet të përmbajë më shumë se 3 karaktere identikë me radhë dhe duhet të përmbajë një numër, një shkronjë të madhe dhe një shkronjë të vogël.

Rivendosni fjalëkalimin tuaj duke përdorur verifikimin me XNUMX hapa

Me verifikimin me dy hapa të aktivizuar për Apple ID-në tuaj, gjithmonë do t'ju duhen të paktën dy nga sa vijon:

 • Fjalëkalimi juaj Apple ID
 • Hyrja në një nga pajisjet e tua të besuara
 • Çelësi i rikuperimit

Në rast se keni harruar fjalëkalimin, do të duhet të njihni dy të dhënat e tjera.

 1. Hapni shfletuesin Safari në iPhone dhe shkoni te iforgot.apple.com.
 2. Vendosni ID-në tuaj Apple. Mos harroni se ID-ja juaj mund të jetë një adresë emaili ose thjesht një varg karakteresh që i paraprijnë @.
 3. Klikoni mbi në vazhdim në të djathtën e sipërme të ekranit.
 4. Futni tuajin çelësi i rimëkëmbjes dhe shtypni tjetër.
 5. Zgjidhni pajisje e besuar në të cilën dëshironi të verifikoni identitetin tuaj (mundësisht iPhone tuaj) dhe shtypni tjetër.
 6. Shkruajeni kodi i verifikimit të përkohshëm në pajisjen e zgjedhur të besuar dhe shtypni tjetër.
 7. Shkruaj të renë Fjalëkalimi dhe shtypni tjetër.

Nëse e keni aktivizuar Verifikimin me XNUMX hapa për llogarinë tuaj, por e keni Keni harruar fjalëkalimin tuaj dhe nuk e keni çelësin e rikuperimit, edhe nëse keni akoma qasje në një pajisje të besuar nuk do të jetë e mundur të rikuperoni fjalëkalimin. Në këtë rast, do të duhet të krijoni një ID të ri të Apple dhe fillo nga e para.

Krijoni një ID ID

 1. Qasja në App Store
 2. Shkoni në pjesën e poshtme dhe klikoni mbi lidh
 3. zgjedh Krijoni një ID të ri të Apple
 4. Plotësoni fushat dhe do të keni një ID të ri Apple.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Miguel Maldonado dijo

  Kam harruar kontracinën

 2.   3334470618 dijo

  Unë nuk mund të hyj në qelinë time në mollën time

  1.    3334470618 dijo

   dhe pergjigja ime

 3.   Alonso Enedino Angelino dijo

  Nuk mund ta hap llogarinë time në iPhone

 4.   Alexa dijo

  Unë dua një llogari të re

 5.   Pedro Antonio Gutierrez norges dijo

  Mesazhi i rikuperimit nuk u mor

 6.   Naum ykegawa dijo

  Zoti është besnik.

 7.   Viktor Aguilef dijo

  Nuk më kujtohet mollëku im id mund të azhurnoj grykën time sepse më kërkon fjalëkalimin

 8.   Veronikë dijo

  Nuk mund ta kthej llogarinë time në Apple, çfarë duhet të bëj?

 9.   Yolanda dijo

  Përshëndetje, nuk mund të hyj në celularin tim, sepse ai më kërkon ID-në time, dhe e vërteta është, kam harruar fjalëkalimin, si ta rikuperoj atë?

 10.   Yolanda dijo

  pershendetje Kam harruar fjalekalimin tim te ID ne qeline time, dhe nuk kam qasje ne te sepse me kerkon ID ju lutem ndihmoni faleminderit

 11.   Marta Basante dijo

  Mirëmëngjesi dua të di se si mund ta rivendos id-në në iphone 4s tim.
  E lidha atë me laptopin tim dhe u shfaq një llogari tjetër përveç asaj time dhe ishte e pamundur për mua të menaxhoja kontaktet e mia dhe whatsapp.
  Kur bleva celularin ai ishte përdorur tashmë por ata ma dhanë falas dhe kështu mund të vendosja një llogari të re në emrin tim dhe atë që u shfaq nuk e di kush është dhe pasi nuk kam fjalëkalimin ishte bllokuar.
  Ju lutem, nëse keni një zgjidhje për problemin tim, unë e vlerësoj bashkëpunimin tuaj.

 12.   Jael Rincon dijo

  Unë dua që ju të më ndihmoni të gjej fjalëkalimin tim që kam harruar se çfarë ishte 8 karaktere për të fshirë llogarinë time dhe për të lënë tel tim bosh.
  Mund të më ndihmoni jam i dëshpëruar.

 13.   Carmen dijo

  ID-ja ime e mollës është çaktivizuar, nuk e di pse, pasi nuk kam harruar ID-në ose fjalëkalimin tim, unë kam hyrë në internet dhe bëj gjithçka, ndryshoj fjalëkalimin dhe gjithçka është perfekte, por kur e provoj në telefon, unë nuk ju lejon të bëni asgjë, dhe mesazhin "Gabim Verifikimi, ID e Apple ose fjalëkalimi; ato janë të pasakta" Unë me të vërtetë nuk di çfarë të bëj më

 14.   Luis dijo

  My iphone 5 mini dhe futur nga kompjuteri im dhe ishte formatuar me iTunes por më kërkon id dhe fjalëkalimin tim që kam krijuar tashmë dhe icloud id dhe fjalëkalimin tim si mund të bëj në ekran sinjali që vendosi chip del 3g por nuk mund të hyj isshtë e vendosur të hapet që të mund të më telefononi më tregoni se çfarë mund të bëj Unë kam bërë tashmë shumë përpjekje dhe asgjë nuk më jep një vit që të mund të rimarr fjalëkalimin dhe ID-në