Si të rikuperoni fotot e fshira së fundmi në iPhone

Fotografitë e IOS

A e dini këtë ju mund të rikuperoni shumë lehtë fotografi ose video të fshira në një iPhone? A e dini sa kohë duhet të rikuperoni të gjithë atë material të fshirë nga memoria e brendshme e iPhone tuaj? Këtu shpjegojmë se sa e thjeshtë është; ku duhet të shkoni për të rimarrë imazhet dhe sa kohë keni për të.

Me siguri nuk keni qenë i vetmi që fshiu aksidentalisht informacionin nga iPhone juaj - dhe kur flasim për iPhone ne flasim gjithashtu për iPad apo edhe iPod Touch, të cilët të gjithë ndajnë një platformë. Për disa kohë është e mundur të rikuperohen ato foto ose video që ne i fshijmë rastësisht ose që ta bëjmë me vetëdije dhe pastaj të pendohemi. Për më tepër, nuk keni nevojë për ndonjë rezervë; imazhi do të ruhet gjatë disa ditëve.

Në mënyrë të ngjashme, mos harroni se gjithmonë mund të keni një kopje të imazheve dhe videove tuaja duke përdorur shërbime të tilla si iCloud Drive ose Google Photos. Në rastin e fundit tuajin hapësira e ruajtjes është e pakufizuar me kusht që të mos përdorim cilësinë origjinale të fotografive. Në mënyrë të ngjashme do të vazhdojë të ruhet në cilësi të lartë. Thënë kjo, për të rimarrë fotot e fshira së fundmi nga iPhone, iPad ose iPod Touch do të duhet të futni aplikacionin «Fotografitë».

fotografi të ikonave të fshira

Sapo të hyni brenda, klikoni në ikonën në fund që i referohet albumeve. Kur ndërroni ekranet, filloni të lëvizni poshtë në ekran dhe gjeni dosjen e quajtur "Fshihet". Pasi të keni brenda do të gjeni të gjithë atë material që e keni fshirë aksidentalisht ose që dëshironi të rikuperoni disa ditë më vonë sepse keni ndryshuar mendje. Ju vetëm duhet të zgjidhni imazhin ose videon që ju intereson dhe klikoni në «Recover» nga fundi.

Më në fund, ta them atë do të keni 30 ditë për të rikuperuar këtë material. Do të jetë akoma atje, në dosjen "Fshihet së fundmi" dhe do të fshihet automatikisht pas kësaj kohe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   John dijo

  Artikulli tjetër: Si të ndizni dhe çaktivizoni një iphone

 2.   krls dijo

  Çfarë zbulimi, mbresëlënës, i mrekullueshëm !!!! Uau

 3.   antuan dijo

  Çfarë një copë dritash, nga aplikacioni që shndërroi ekranin e iphone në një sobë nuk lexova asgjë si ajo.
  Ju nuk mund të jeni më të çuditshëm dhe të çuditshëm, madje edhe në foto ai është maskuar si një Jedi.

 4.   antuan dijo

  Mund të shpjegojë gjithashtu se si të mbushni një enë me ujë