Si të rikuperoni një iPhone me një ekran të zi ose të bllokuar në mollë

Rikuperoni ekranin e zi të iPhone

Mund të ketë shumë arsye pse iPhone-i ynë mund të ndalojë së funksionuari Nga brenda natës. Problemi me të cilin përballen përdoruesit, në shumicën e rasteve, po përpiqet të gjejë një zgjidhje që na lejon të ndezim dhe përdorim përsëri pajisjen, një zgjidhje që mund të jetë pak a shumë e thjeshtë.

Mund të jetë pak a shumë e thjeshtë në varësi të mjeteve që kemi në dispozicion. Gjëja e parë që duhet të bëni në këto raste është të shkoni në forume mbështetëse të Apple, megjithëse ka më shumë gjasa që ne nuk do të gjejmë një zgjidhje për problemin tonë. Një zgjidhje tjetër është të zgjedhësh një aplikacion të palës së tretë.

Riparoni iPhone pa humbur të dhëna

Rikuperoni ekranin e zi të iPhone

Në internet mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve që do të na ndihmojnë të zgjidhim problemin që ai paraqet iPhone-i ynë me ekranin e zi por është i ndezur, rregulloje iPhone kur qëndron në bllok, me ekranin e bardhë ...

Një nga aplikacionet që rezultatet më të mira që na ofron është iMyFone Fixpo. Falë iMyFone Fixppo ne mund të rikthejmë iPhone, iPad apo edhe Apple TV. Me këtë aplikacion ne do të zgjidhim shumicën e problemeve që pajisja jonë mund të paraqesë, të tilla si:

 • IPhone ka mbetur me një ekran të zi.
 • IPhone ka mbetur me një ekran të bardhë.
 • IPhone qëndron në modalitetin e rikuperimit pa mundur të dalë nga ai.
 • Qëndron duke u ngarkuar ose nuk fillon.
 • Shfaqet logoja e mollës.
 • IPhone nuk do të ndizet.
 • Pajisja rindizet vazhdimisht.
 • Ajo ngrin dhe nuk i përgjigjet ekranit ose butonave.
 • Na tregon një gabim kur rivendosim pajisjen.
 • Ndodh një gabim kur azhurnojmë pajisjen.
 • Përveç kësaj, gjithashtu na lejon të zgjidhim më shumë se 150 probleme në lidhje me Apple TV dhe iPad.

Rikuperoni iPhone

IPhone-i ynë Isshtë pjesë e jetës sonë. Jo vetëm fotot dhe videot janë të ruajtura në të, por gjithashtu na ofron qasje në email, aplikacione bankare, aplikacione që mund të na duhen çdo ditë për punën tonë ... kështu që është shumë e rëndësishme të rimarrim qasjen në pajisja pa humbur përmbajtjen që kemi ruajtur në të, domethënë pa humbur asnjë të dhënë.

Cilat mënyra shërimi na ofron iMyFone Fixppo

https://www.youtube.com/watch?v=XWX_nxV2NUY

Të gjitha problemet që iPhone ynë mund të paraqesë, nuk jane te njejtat, kanë origjinë të ndryshme, kështu që zgjidhja nuk është gjithmonë e njëjtë. Me këtë aplikacion, ne kemi tre mënyra për të rimarrë hyrjen në aplikacion:

 • Modaliteti standard. Ne mund ta përdorim këtë mënyrë për të zgjidhur problemet e ekranit të ngrirë ose iPhone të mbërthyer. Me këtë metodë të dhënat e ruajtura në pajisje NUK do të humbasin.
 • Modaliteti i përparuar. Nëse nuk e mbajmë mend kodin e hyrjes së pajisjes, mund ta përdorim këtë mënyrë. Me këtë metodë, të dhënat e ruajtura në pajisje do të humbasin.
 • Dil nga modaliteti i rikuperimit. Kur pajisja është në modalitetin e rikuperimit, ne duhet të përdorim këtë metodë të fundit. Me këtë metodë të dhënat e ruajtura në pajisje NUK do të humbasin.

Si funksionon modaliteti standard iMyFone Fixppo

Rikuperoni iPhone

Përmes mënyrës standarde ne mund të zgjidhim problemin e ekran i zi i iPhone tonëNëse pajisja nuk ndizet, nëse është e ngrirë ose e bllokuar, molla shfaqet në ekran por nuk përparon, iTunes kthen gabimet e funksionimit ...

Kur filloni aplikacionin, do të shfaqen tre mënyrat e ofruara nga softueri iMyFone: Modaliteti standard, modaliteti i përparuar dhe hyrja / dalja Mënyrë shërimi. Klikoni në modalitetin standard dhe lidhni pajisjen tonë me kompjuterin.

 • Gjëja e parë që duhet të bëni është, nëse versioni iOS është 12 ose më i lartë, zhbllokoni terminalin në mënyrë që të vendoset lidhja ndërmjet pajisjes dhe kompjuterit ku e kemi lidhur.
 • Tjetra, ne duhet shkarkoni nënshkrimin e pajisjes, e zgjedhur në emrin e pajisjes dhe versionin që duam të shkarkojmë. Këshillohet që të përdorni gjithnjë versionin e fundit të iOS, i cili në këtë rast, korrik 2021, do të ishte iOS 14.6.
 • Pasi të jetë shkarkuar firmware, aplikacioni është gati të fillojë riparoni të gjitha problemet që pajisja mund të paraqitet, ne nuk duhet të zgjedhim se cila është.
 • Duke shtypur butonin Start, pas disa sekondash, problemi që paraqiti pajisja jonë duhet të zgjidhet.

Nëse pajisja jonë akoma nuk punon, ne duhet të vazhdojmë të përdorim Modalitetin e Avancuar.

Si funksionon Modaliteti i Avancuar iMyFone Fixppo

Rikuperoni iPhone

Siç e përmenda më lart, mënyra e përparuar nuk mban të dhëna të pajisjes, kështu që nëse nuk duam t'i humbasim ato, duhet të gjejmë një mënyrë tjetër për të hyrë në terminal, qoftë edhe përkohësisht.

Pasi të fillojmë aplikacionin, zgjedhim mënyrën e avancuar. Kjo mënyrë përdoret kryesisht për kur kemi harruar kodi i bllokimit të pajisjes dhe për kur nuk kemi mundur të zgjidhim problemin që iPhone paraqet me mënyrën standarde.

 • Pasi ta kemi lidhur pajisjen me kompjuterin, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shkarkojmë versionin më të fundit që Apple nënshkruan në atë kohë, pasi ajo që ne do të bëjmë është rivendosni pajisjen, kështu që Apple duhet ta aktivizojë pajisjen përsëri që ajo të funksionojë.
 • Nëse shkarkojmë një version të vjetër, pajisja nuk do të kalojë kurrë në ekranin e aktivizimit. Në kohën e botimit të këtij artikulli bëhet fjalë për iOS 14.6. Nëse keni ndonjë pyetje se cili është versioni i fundit që Apple po nënshkruan, ju thjesht duhet të bëni një kërkim në blog për ta verifikuar atë.
 • Sapo të shkarkohet versioni i fundit i iOS që Apple po nënshkruan në atë kohë, do të shfaqet një ekran që na fton filloni procesin e riparimit, ekran në të cilin duhet të shtypim butonin Start për të filluar procesin.

Meqenëse është një proces restaurimi, kjo mund të zgjasë disa minuta, kështu që ne mund të bëjmë ndonjë gjë tjetër ndërsa presim të shohim nëse jemi me fat dhe të marrim përsëri qasje në pajisjen tonë.

Si funksionon mënyra e rikuperimit të Fixppo

Rikuperoni iPhone

Nëse problemi që paraqet pajisja jonë është që lidhen me mënyrën e rikuperimit, nga e cila nuk mund të dalim, duhet të hapim aplikacionin, të zgjedhim Modalitetin e Rimëkëmbjes Enter / Exit dhe ta lidhim iPhone me kompjuterin.

Tjetra, ne zgjedhim nëse duam të hyjmë ose të dalim nga modaliteti i rimëkëmbjes dhe të ndjekim hapat e treguar në ekran. Nëse sapo të kemi dalë nga modaliteti i rikuperimit, nuk duhet të hyjmë në pajisje, duhet ta bëjmë përdorni përsëri aplikacionin me modalitetin standarde

Më shumë informacion: iMyFone Fixpo


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.