Si të rivendosni ose rivendosni AirPods Pro

aeropodet pro

Një nga opsionet që kemi në dispozicion në të gjitha produktet, në rast se kemi probleme të një lloji ose duam t'i dhurojmë ose t'i shesim, është opsioni për të rivendosur pajisjen nga e para. Në këtë rast ne do të shohim se si mundemi rivendosni AirPods Pro të ri, ky është një opsion që të gjithë duhet ta dimë dhe është interesante të dimë hapat.

Për të rivendosur ose rivendosur AirPods Pro, shumë hapa nuk janë të nevojshëm pasi as nuk po përballemi me diçka të komplikuar për të kryer, çdokush mund ta bëjë atë. Pra, le të shohim se si bëhet ky restaurim në kufjet që po shënojnë një sukses të vërtetë mes përdoruesve të Apple.

E vërteta është që ne nuk do të kemi nevojë ta kryejmë këtë veprim shumë herë, por kur na duhet duhet të dimë se si ta bëjmë atë. Pra, le të heqim gjithçka dhe të përqendrohemi në këtë opsion. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shkëputemi AirPods, hap para restaurimit:

 • Ne hapim Cilësimet në iPhone dhe shkojmë në Bluetooth
 • Ne kërkojmë AirPod-et tona dhe klikojmë mbi informacionin që është "i" i sipërm
 • Tani klikoni në Kalo pajisjen dhe konfirmo

Ne tashmë i kemi AirPod-et të palidhura dhe tani mund të vazhdojmë me rivendosjen e plotë të tyre. Ky veprim i mëparshëm mund të nënkuptojë se dështimi (në rast të një problemi) është zgjidhur, por ne gjithmonë kemi veprimin tjetër, që është rivendosja e AirPods Pro. Për ta bërë këtë, ne ndjekim këto hapa:

 • Mbyllni kapakun dhe prisni 30 sekonda, pastaj hapni përsëri kapakun e AirPods
 • Tani me kapakun të hapur, shtypni butonin e konfigurimit në pjesën e pasme të kutisë për rreth 15 sekonda, derisa drita e statusit të pulson qelibar
 • Ne mbyllim kapakun e kutisë. Ne kemi përfunduar procesin e rikuperuar AirPods Pro

tani nëse duam t’i mbledhim përsëri ne thjesht e lëmë kapakun të hapur dhe vendosim AirPods përsëri pranë iPhone. Do të na kërkohet t'i konfigurojmë përsëri, ne thjesht ndjekim hapat dhe kaq.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.