Si të rregulloni gabimin e "çelësave që mungojnë. Tërhiqni të dhënat për këtë ndërtim" kur hapni jailbreak iOS 6 dhe 6.0.1

 

 

Redsn0w Redsn0w 0.9.15b3: Jailbreak i lidhur me iOS 6.0.1 në A4 dhe pajisjet e mëparshme

 

Ne kemi qenë në gjendje të burgosim për një javë të lidhur, i lidhur, me iPhone 4 dhe 3GS me iOS 6.0 dhe 6.0.1 me Redsn0w; por disa prej jush kanë probleme me gabimin "mungojnë çelësat. Plotësoni të dhëna për këtë ndërtim", më poshtë do t'ju tregojmë se si t'i zgjidhni ato.

Punon në iPhone 3GS, iPhone 4 dhe iPod Touch 4G; nuk funksionon në iPhone 4S ose iPhone 5.

Punë praktike:

Shkarkoni Redsn0w:

Lidhni iPhone dhe vendoseni në DFU, ndërsa lini Redsn0w të mbyllur

Klikoni me të djathtën në Redsn0w, Properties, Compatibility dhe zgjidhni "Run as Administrator" dhe "Windows XP Service Pack 3 Mode Compatibility Mode"

Hapni Redsn0w dhe zgjidhni firmware-in e pajisjes suaj 6.0 në Shtesa.

Kthehuni, shtypni jailbreak dhe instaloni Cydia dhe kryeni procesin

Tani do të jeni në gjendje të bëni jailbreak pa probleme

Hit Shtesa, Vetëm Boot dhe bëj një reboot të lidhur

(faleminderit Herz për ndihmën)

Më shumë informacion - Redsn0w 0.9.15b3: iOS 6.0.1 mbylli jailbreak në A4 dhe pajisjet e mëparshme

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

39 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jmolivaj dijo

  A është gjysmë i lidhur kyç i lidhur?, Dua të them nëse jam larg shtëpisë dhe duhet të rinis, të paktën mund të përdor funksionet më themelore

 2.   Parrealex dijo

  Unë do të doja të më thoni nëse ia vlen të azhurnoheni në 6.0.1 të lidhur dhe të dini nëse tashmë ka ndryshime si Springtomize në përputhje me 6.0.1 falënderime

 3.   zz971073 dijo

  Më ka ndodhur të lidh iPhone përmes USB3.0 Kur e kam ndryshuar në 2.0 të zgjidhur.

 4.   Alonso dijo

  dhe zgjidhja në OSX?

 5.   lumë dijo

  është akoma e njëjtë nuk funksionon

 6.   varsa dijo

  Unë nuk rekomandoj azhurnimin në ios 6.0.1 humbet qasja në wifi, është e vështirë për mua të kap WiFi në dhomën e ndenjes

 7.   Berlini dijo

  Nuk e di nëse e keni kuptuar mirë tutorialin që është shpjeguar.
   
  "Mungojnë çelësat. Plotësoni të dhënat për këtë ndërtim" shfaqet kur iOS 6.0.1 është restauruar dhe iOS 0 është zgjedhur gjithashtu në redsn6.0.1w.
  - Ju duhet të riktheheni në iOS 6.0.1 dhe më vonë në redsn0w zgjidhni iOS 6.0 (jo 6.0.1) në Jailbreak.
  - Pastaj shtyp Shtesa, Vetëm Boot dhe bëj një rinisje të lidhur.
  * varsa: Unë veçanërisht në 4 iPhone në shtëpi (3GS dhe 4) nuk kam vërejtur probleme me Wifi.
  * Alonso në OSX është saktësisht i njëjtë, por paragrafi "Run as Administrator" anashkalon.
  * Parrealex: Aplikacionet dhe shërbimet e përputhshme aktualisht Cydia mund të gjenden në këtë lidhje:
  https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/lv?key=0AsxLituOoyr9dGRaMk1YSWxYMk9RWmU3UHBwVWFVYkE&type=view&gid=0&f=true&sortcolid=-1&sortasc=true&page=-1&rowsperpage=250
  Mund të ketë më shumë, por mund të shërbejë si bazë.
  Mund të ndodhë që pavarësisht se janë në listë si të përputhshëm, disa prej tyre mund t'ju japin një gabim në iphone pasi që ata mund të bashkëveprojnë me njëri-tjetrin duke prodhuar këto gabime, prandaj ato azhurnohen vazhdimisht, duke zgjidhur gabimet që ndodhin.
  Shpresoj te te sherbeje ...

  1.    Bajito dijo

   Berllin, pak më shumë shpjegim për bedelët MAC ju lutem !! 😉

 8.   Nukleokun dijo

  Unë kam dritare engjëllore dhe nuk funksionon për mua, por vazhdon të më japë gabimin

 9.   Adal Javierxx dijo

  Unë jam duke bërë shumë mirë ... iphone4 6.0.1 Lidhur

 10.   jmolivaj dijo

  A është e lidhur apo gjysmë e lidhur? Faleminderit.

 11.   Borja Lopez Lorenzo dijo

  pershendetje miq, kam humbur në fillim, ndiq ndërhyrjet hap pas hapi dhe shumë ngadalë. pasi e bëri atë disa herë doli mirë. mos ndrysho usb, mos ndrysho kompjuter, (qe nese me duhen dy dite: D) ahh perdor mac, iphone 3gs ios 6.0.1 me firmware te kujdesshme. Faleminderit 

 12.   rilind_ dijo

  Unë kam një problem…
  Ami Unë nuk marr çfarë të bëj si administrator nga vetitë ose mënyra e përputhshmërisë për paketën e shërbimit 3 Unë marr paketën e shërbimit 5
  dhe kur provoj në veti dhe ekzekutoj si administrator hedh një gabim
  Po bej dicka keq?

 13.   I përafërt dijo

  gnzl 
  Përshëndetje, po përpiqem të instaloj cydia siç më thoni, por nuk mund ta gjej këtë hap ("Modaliteti i përputhshmërisë së Windows XP Service Pack 3"), unë marr vetëm Windows XP paketë 2.

  Një pikë tjetër që nuk di si ta gjej është
  (Hapni Redsn0w dhe zgjidhni firmware 6.0 të pajisjes tuaj në Shtesa) Nuk e di se ku është ky Firmware 6.0.
  Unë përpiqem dhe kam gjithmonë të njëjtin gabim.

  mungojnë çelësat.plist të dhëna për këtë ndërtim.

  Nuk e di çfarë të bëj……

 14.   I përafërt dijo

  gnzl 
  Përshëndetje, po përpiqem të instaloj cydia siç më thoni, por nuk mund ta gjej këtë hap ("Modaliteti i përputhshmërisë së Windows XP Service Pack 3"), unë marr vetëm Windows XP paketë 2.

  Një pikë tjetër që nuk di si ta gjej është
  (Hapni Redsn0w dhe zgjidhni firmware 6.0 të pajisjes tuaj në Shtesa) Nuk e di se ku është ky Firmware 6.0.
  Unë përpiqem dhe kam gjithmonë të njëjtin gabim.

  mungojnë çelësat.plist të dhëna për këtë ndërtim.

  Nuk e di çfarë të bëj……

 15.   pindeluks dijo

  Ka funksionuar per mua, faleminderit shume !!!!!

 16.   Charly dijo

  Faleminderit përsosur

 17.   me ne fund dijo

  Ju jeni një makinë! faleminderit faleminderit faleminderit

 18.   Bajito dijo

  Përshëndetje të gjithëve dhe veçanërisht Gnzl!
  Unë kam ndjekur hapat drejt letrës dhe pavarësisht se sa bëj, unë përsëri e kam këtë gabim. Unë kam një macbook kështu që hyrja si administrator nuk e shoh askund pasi supozohet të jem unë me seancën time të hyrjes… Duhet të shtoj se kam shkarkuar ipsw 6.0 dhe se nuk harroj ta shënoj në shtesa ehh !!
  Ju lutem për ndihmë ju lutem!
  Faleminderit paraprakisht !!

 19.   Marcos831986 dijo

  Unë kam ios 6.0.1 dhe përdor 6.0 për të thyer jailbreak por edhe kështu vazhdoj të marr gabimin. Çfarë mund të bëj, ju lutem 

  1.    Elvia IV dijo

   Unë kam të njëjtin problem, a e keni zgjidhur tashmë? Më ndihmo të lutem! 🙂

 20.   Francis dijo

  hola

 21.   Francis dijo

  Unë jam françis dhe kam një pro Macbook kështu që gabimi i çelësave që mungojnë më ka skuqur, a mund dikush të më japë disa hapa për t'i ndjekur? Faleminderit

 22.   Jaime Yepes dijo

  Faleminderit! Më ndihmoi.

 23.   edu97 dijo

  Përshëndetje, unë kam një windows 7, po përpiqem të zgjedh iOS6.0 në redsnow por nuk e di se ku është bërë, a mund të më ndihmojë dikush ju lutem?

 24.   Mike A. Van Hellsing dijo

  I gjithë jailbreak-u ekzekutohet, por në kohën e bërjes së Just Boot dhe "çelësat që mungojnë. Plist të dhënat për këtë ndërtim" shfaqen përsëri.

  1.    Diego Alejandro dijo

   E njëjta gjë më ndodh edhe mua, a mund ta zgjidhni?

 25.   J Carlos Cuahtepitzi Bello dijo

  Si ta bëj këtë? Hapni Redsn0w dhe zgjidhni firmware 6.0 të pajisjes suaj në Shtesa. ju lutem ndihmë

 26.   mysafir dijo

  Këtu keni të gjithë firmware-in

  http://www.ipswdownloader.com/download-iphone-ipsw-files.php

  Unë e kuptoj se duhet të shkarkojmë 6.0.0 dhe ta zgjedhim atë shtesë / Zgjidhni IPSW.

  Kjo është kështu?

 27.   Pau ginesta dijo

  Këtu keni të gjithë firmware-in

  http://www.ipswdownloader.com/...

  E kuptoj që duhet të shkarkojmë 6.0.0 dhe ta zgjedhim atë në ekstra / Zgjidhni IPSW për të hequr më pas jailbreak.

  Kjo është kështu?

  Ju faleminderit.

 28.   JOVAN dijo

  FALEMINDERIT QOU MV SHRBIMI ME SHKARKIMIN E KIST Red Redsn0w 0.9.15b3

 29.   Luis dijo

  meqenëse hyj në shtesa, çfarë të bëj?

 30.   blah dijo

  E vërteta nuk më ka ndihmuar shumë, nëse shkoj pa e kuptuar se si ta heq gabimin. Ende nuk mund ta shkarkoj cybia

  1.    David Vaz Guijarro dijo

   Ju NUK keni nevojë për këtë më, tani duhet të përdorni vetëm evasi0n !!

   Një video http://www.youtube.com/watch?v=_VZyVgTk9ds

 31.   Gabrielle dijo

  pershendetje per mua nuk u zgjidh, gabimi i celesave qe mungojne, une bej gjithcka qe thone dhe gjithmone te njejtin gabim.

 32.   KillBadFruits dijo

  kjo mut nuk funksionon qij mollë qij iphone qij iphone punë dhe të gjithë banda e tij e idiots ndjekës blej android motherfuckers

 33.   Jezusi sandoval dijo

  Unë kam një problem prej ditësh që po shkarkoja një twek në cidya dhe kisha iPod të lidhur por itun po sinkronizohej kështu që unë anulova sinkronizimin ndërsa ishte instaluar edhe twek dhe cidya ime ndaloi së punuari dhe nuk doja ta hapja mbyllet dhe unë provova vetëm boot dhe unë riinstalova cidya dhe nuk funksionon më, të lutem më ndihmo, nuk di çfarë të bëj

 34.   fede4488 dijo

  më punoi! Unë ndoqa të gjithë hapat përveç kontrollit të opsionit «" Modaliteti i përputhshmërisë së Windows XP Service Pack 3 "në Përputhshmërinë (kam Windows 7)

 35.   yll jean dijo

  Shkëlqyeshëm ... Drejtoni ndërsa administratori rregullon çelësat që mungojnë ...