Si të rregulloni problemet e shtrembërimit në AirPods dhe AirPods Pro

AirPods Pro

Nëse ndonjë nga modelet tuaja AirPods po shkakton një shtrembërim të bezdisshëm në tingullin që lëshon, ka një seri hapash që mund të ndërmerrni për t'u përpjekur ta rregulloni atë para se të duhet t'i çoni në shërbimin Apple.

Këto probleme mund të identifikohen për shembull në thirrjet telefonike, ku ato mund të prodhojnë një jehonë të caktuar ose thjesht të mos prodhojnë heshtje absolute. Me kalimin e kohës, këto probleme mund të përhapen dhe ta bëjnë njërin ose të dy AirPod-et shumë të bezdisshëm.

Kjo gjithashtu do të varet nga lloji i muzikës që dëgjoni, ku efektet e shtrembërimit do të jenë pak a shumë të dukshme. Sidoqoftë, Do të ketë raste kur ju do të vishni AirPods dhe para se të jepni lojë, mund të tingëllojë një zhurmë e vogël dhe e bezdisshme. Sikur anulimi i zhurmës së AirPods Pro po funksionon gabimisht.

Në cilindo prej rasteve, ka një seri hapash që mund të ndërmerrni përpara se të kontaktoni shërbimin teknik të Apple në mënyrë që ata t'ju japin një zgjidhje. Këto hapa nuk mund të garantojnë një korrigjim 100% të problemit por ata kanë punuar pasi që atëherë kanë qenë në gjendje t’i provojnë AppleInsider. Përveç kësaj, ato janë të shpejta për t'u kryer.

Hapi i parë është korrigjimi i shtrembërimit të AirPods

Para së gjithash duhet të pastroni AirPod që po shkakton problemin mirë. Duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm me këtë pikë pasi që edhe AirPods dhe modeli Pro janë shumë delikatë. Mundohuni ta bëni gjithmonë pa lëngje, me një leckë pak të lagur Dhe mos harroni të hiqni jastëkët në modelin Pro për t'i pastruar ato në të njëjtën mënyrë.

Shpresojmë se ky mund të jetë shkaku i problemit tuaj. Sidoqoftë, nëse problemi vazhdon pas një pastrimi të thellë, ne mund të vazhdojmë të rivendosim AirPods në përpjekje për t'i rregulluar ato.

Hapi i dytë do të ishte rivendosja e AirPods

kryej rivendosjen e AirPods ne duhet të ndjekim hapat e mëposhtëm:

 1. Vendosni AirPods në kutinë e tyre
 2. Prisni për të paktën 30 sekonda dhe hapni kapakun e kutisë pa hequr AirPods
 3. Në iPhone tuaj, shkoni te Cilësimet, Bluetooth
 4. Gjeni AirPod-et tuaja në listën e pajisjeve të disponueshme dhe klikoni në butonin e informacionit që do të shfaqet me një "i" në të djathtë.
 5. Zgjidhni "Harrojeni këtë pajisje" dhe konfirmoni veprimin
 6. Mbyllni kapakun e AirPods përsëri për të paktën 30 sekonda të tjera
 7. Hapni kapakun duke mbajtur AirPods brenda
 8. Shtypni dhe mbani shtypur butonin mbrapa në kasolle derisa drita të pulsojë e bardhë
 9. Me iPhone-in tuaj në amno dhe të shkyçur, ndiqni procesin e çiftimit të AirPods që duhet të ishin aktivizuar

Ajo që ne po bëjmë me këtë proces është vërtet duke detyruar AirPods dhe iPhone të fillojnë nga e para me lidhjen e tyre Bluetooth. Sikur nuk ishin takuar kurrë më parë. Nuk është shumë e qartë pse lidhja Bluetooth ndonjëherë mund të dështojë me kalimin e kohës dhe kjo mund të jetë zgjidhja.

Nëse me këto dy hapa nuk keni arritur ta zgjidhni problemin, fatkeqësisht Ju do të duhet të shkoni në shërbimin e klientit të Apple dhe ata mund t'ju japin një zgjidhje. Ju mund ta bëni atë përmes kjo lidhje.

Nga ana tjetër, duket se Apple do të kishte zhvilluar një mjet që lejon diagnostikimin e problemeve të caktuara me AirPods dhe e ka shpërndarë atë nëpër Apple Stores. Nëse kjo është e vërtetë apo jo Apple do të përpiqet të na japë zgjidhje së pari që ne mund t'i bëjmë vetë për të zgjidhur problemin me AirPods tonë përpara se të testoni pajisjen. Pas këtij tutoriali ju mund t'u tregoni atyre se i keni bërë kur ata t'ju tregojnë.

Le ta zgjidhim atë me "metoda në shtëpi" ose duhet t'i çojmë në një dyqan Apple, gjëja e rëndësishme është që të kthehemi te dëgjimi i muzikës, thirrja, shikimi i videove dhe të gjitha llojet e multimedias me AirPod-et tona me cilësinë që mund të na jepni pajisjet që janë rritur më shumë në vitet e fundit të kompanisë Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.