Si të shikoni YouTube në Apple Watch tuaj (po, thashë Apple Watch)

YouTube iOS

Ne jemi gjithnjë e më në gjendje të bëjmë gjithnjë e më shumë gjëra me Apple Watch tonë, pavarësisht nga iPhone (veçanërisht në modelet me të dhëna). nëse keni dashur ndonjëherë shikoni videot e YouTube në kyçin tuaj me Apple Watch, Ju jeni me fat, sepse ne do t'ju shpjegojmë hap pas hapi se si mund ta bëni këtë.

Për të filluar me këtë proces, do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin falas të Hugo Mason WatchTube (në Apple Watch App Store, jo nga iPhone ose iPad pasi nuk disponohet) pasi është thelbësore të ndiqni këtë proces. Në fakt, ajo bazohet në këtë aplikacion. Çfarë tjetër duhet të dini për të qenë në gjendje të shikoni YouTube në Apple Watch? Ne do t'ju themi atëherë:

Çfarë duhet të di për WatchTube?

 • Aplikimi është falas dhe do të mund ta gjeni (siç e kemi komentuar ne) vetëm nga Apple Watch.
 • Nuk kërkohet hyrje në llogarinë tuaj YouTube / Google.
 • Riprodhimi do të vazhdojë në sfond (dhe ju mund të vazhdoni të dëgjoni videon) edhe nëse e kthen kyçin e dorës dhe ekrani shkon në "modaliteti jo i ndezur", pavarësisht nëse është gjithmonë i ndezur apo jo. Por kini kujdes, nëse dilni nga aplikacioni duke klikuar në Digital Crown, riprodhimi do të ndalojë.
 • Ju mund të zgjidhni video nga YouTube ose kërkoni edhe atë që dëshironi të luani më shumë.
 • vetë aplikacioni WatchTube ju jep informacion bazë për videon të tilla si vizitat, pëlqimet, data e ngarkimit të videos ose leximi i përshkrimit që ka përfshirë autori.
 • Mund të aktivizoni titrat në video. Nuk do të jetë më e mira për të parë video as duke pasur parasysh madhësinë e ekranit.
 • Ka historinë e vet të dini se cilat keni luajtur më parë ose ato që ju kanë pëlqyer.

Pra, si mund ta shikoj YouTube në Apple Watch?

Siç e kemi përmendur, është thelbësore të keni aplikacionin WatchTube, kështu që ne do të fillojmë hapat e kërkuar për këtë:

 1. Shkarkoni aplikacionin WatchTube falas dhe ne e hapim atë në Apple Watch tonë
 2. zgjidhni një video (për shembull ato të sugjeruara nga ekrani i parë) dhe thjesht prekni për ta luajtur.
 3. Për të parë një video specifike, duhet rrëshqitni majtas dhe përdorni opsionin e kërkimit (duke futur emrin e videos ose kanalit në të njëjtën mënyrë si në YouTube).
 4. Ne prekim rezultatin që duam nga kërkimi dhe GATI! Thjesht duhet të shtypim butonin e luajtjes që do të shfaqet në ekran.
 5.  SHTESË: Ne mund të bëjmë dKlikoni dy herë në ekran në mënyrë që video të zërë të gjithë ekranin.

Nëse ajo që keni është një problem me zërin gjatë riprodhimit të videos, sigurohuni që të keni lidhur AirPods ose ndonjë kufje tjetër Bluetooth me Apple Watch përmes Qendrës së Kontrollit pasi nuk mund të riprodhojmë zërin nga vetë Apple Watch pasi është i kufizuar nga vetë watchOS nëse nuk janë thirrje zanore ose shënime zanore të regjistruara.

Po tani, Gjithçka që mbetet është të shijoni çdo video në YouTube në kyçin tuaj. Kudo. Kurdo. nuk ka nevojë për iPhone (në modelet e të dhënave).

Si do të sillet bateria ime e Apple Watch?

duke qenë i sinqertë, luajtja e videove në Apple Watch nuk është alternativa më e mirë për ta mbajtur pajisjen tuaj gjallë. Mbështetet nga një bateri "e vogël" në krahasim me një iPhone ose iPad. Kur ktheni kyçin e dorës, ekrani i orës bëhet i zi, por audioja e videos brenda WatchTube vazhdon të luhet në kufjet e lidhura Bluetooth, kështu që nëse e përdorni, mund të jetë një mënyrë kursimi. Kjo është disi e ngjashme me transmetimin e një kënge ose podcast në Apple Watch tuaj. Megjithatë, nëse shtypni Digital Crown dhe dilni nga aplikacioni WatchTube, video dhe audio ndalojnë së luajturi.

Bateria do të shkarkohet në mënyrë eksponenciale në Apple Watch, kështu që unë do të rekomandoja të mos e përdorni këtë funksionalitet në situata kur nuk do të jemi në gjendje ta karikojmë Apple Watch për një kohë. Nëse duam të shikojmë YouTube në kyçin e dorës, kjo do të jetë me koston e autonomisë së Apple Watch.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Festivali dijo

  Përshëndetje, funksionon për mua pa lidhur kufje, zëri vjen direkt përmes orës Apple, i mahnitshëm.