Si të shkruani në një video ose foto me Digital Touch për të dërguar Mesazhe

Isshtë e vërtetë që aplikacioni Mesazhet në vendin tonë nuk është një nga mjetet më të përdorura për të komunikuar, por ka disa mundësi interesante që mund t'i përdorim me përdoruesit e tjerë që kanë iPhone, iPad ose iPod Touch që me siguri do t'i pëlqeni. Në këtë rast do t'ju tregojmë si mund të shkruash tekst me Digital Touch në një video nga aplikacioni Messages nga Apple.

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hapim aplikacionin Mesazhet logjikisht dhe në të duhet të hapim një bisedë me personi që ka një iPhone, iPod Touch ose iPad për t'ju dërguar video ose foto dhe është falas (Kjo do të varet nga kontrata me operatorin tuaj pasi që ata janë SMS). Kështu që tani që e kemi gati këtë me bisedën e mesazheve të gatshme, le të shohim hapat që duhet të ndërmarrim për të shkruar ose vizatuar atë që duam në video.

Reallyshtë me të vërtetë e thjeshtë dhe duhet vetëm klikoni në ikonën Digital Touch (zemra dhe dy gishtat) që shfaqet mbi tastierë. Tani thjesht klikoni në videokamera që shfaqet në anën e djathtë të ekranit - bëni kujdes me prekjen e kutisë së zezë që do t'i japim një prekje dhe do t'i dërgohet menjëherë personit tjetër - dhe ne mund të fillojmë të vizatojmë në ekran për të bërë një foto, ta kthejmë kamerën për të përdorur pjesën e përparme ose për të filluar regjistrimin e një video duke shtypur butonin qendror të kuq.

Ne mund të shkruajmë ose të vizatojmë çfarë të duam në ekran para se të fillojmë regjistrimin dhe kjo do të shfaqet në videon përfundimtare, gjithashtu mund ta bëjmë pak para se të fillojmë regjistrimin dhe madje edhe gjatë regjistrimit mund të shtypim me dy gishta dhe të dërgojmë rrahjet e zemrës tipike e mesazheve. Në çdo rast nëse bëjmë një gabim dhe duam ta përsërisim videon për çfarëdo arsye mund ta bëjmë duke klikuar në shigjetën që shfaqet në pjesën e sipërme të majtë nga dritarja dhe do të pastrohet së pari. Nëse, përkundrazi, dëshironi të dërgoni videon, ne thjesht do të klikojmë në shigjetën blu që shfaqet në pjesën e poshtme të djathtë.

Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur, argëtuese dhe praktike për disa raste megjithëse është e vërtetë që jo të gjithë kontaktet tona kanë një pajisje Apple për të marrë këto mesazhe. "Vjedhja" e kësaj është kur ne do të shkruajmë një mesazh me aplikacionin dhe përdoruesi shfaqet në të kaltër, atje do të dimë që ai ka një pajisje Apple, nëse emri i tij shfaqet në të gjelbër ne mund ta dërgojmë mesazhin por ai do të na kushton para nëse jo kemi SMS falas ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.