Si të shtoni artikuj në Pocket pas azhurnimit të fundit në Twitter

xhepi ne twitter

Aplikacioni vendas Twitter për pajisjet iOS është azhurnuar këtë javë duke na lejuar të ndajmë natyrshëm. Një opsion që është vonë, por që më në fund është me ne. Nëse jeni përdorues i rregullt i aplikacionit «Pocket», i cili na lejon të ruajmë artikuj për t'i lexuar më vonë, do të keni vërejtur se mundësi për të ruajtur një artikull në xhep nga Twitter ai është zhdukur që nga versioni 6.32.

"Ku shkoi Xhepi?" Ju pyesni. Epo, integrimi i aplikacionit, siç e dinim deri më tani, është zhdukur për shkak të opsione të reja për të ndarë vendas, gjë që do të na detyrojë të rikonfigurojmë Pocket në Twitter.

Deri tani ishte e mjaftueshme për të shkuar në "Cilësimet" e Twitter, klikoni në "Lexo më vonë" -në sektorin e shërbimeve- dhe vendosni Xhepin si aplikacionin e paracaktuar. Sidoqoftë, Twitter ka "ngarkuar" këtë seksion në azhurnimin e tij të fundit. Prandaj, do të duhet të shtojmë Xhep për të ndarë opsionet natyrshëm.

eksitim xhepi

Për ta bërë këtë, hapni Twitter dhe shfletoni aplikacionin derisa të gjeni një cicërimë që përmban një lidhje. Shtypni për disa sekonda në lidhje derisa të shfaqet dritarja e re me opsionet për të ndarë. Në rreshtin e parë të ikonave (ndër të cilat do të shihni Mesazhet, Posta dhe Facebook) lundroni te "Më shumë" dhe klikoni mbi të. Në këtë pjesë do të shihni se Xhepi shfaqet, por është me aftësi të kufizuara. Aktivizojeni dhe tërhiqeni atë në pozicionin që ju përshtatet më së miri.

Tani e tutje, kur të gjeni një lidhje që dëshironi të ruani, mund ta shtoni në Pocket thjesht duke klikuar në ikonën përkatëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.