Si të shtoni dosjen e palexuar në Mail

Posta-Iso

Përkundër faktit se aplikacioni Mail për të menaxhuar postën në iOS lë shumë për të dëshiruar për përdoruesit e postës së rëndëKa shumë kufizime, ka shumë përdorues që e përdorin atë rregullisht nga dita në ditë dhe nuk mund të jetojnë pa të. Nëse janë konfiguruar disa llogari emaili, ne mund të zgjedhim të aktivizojmë kutinë hyrëse në aplikacion, në mënyrë që të gjitha postat elektronike të lexohen në të njëjtën tabaka, pavarësisht nga emaili në të cilin janë dërguar. 

Sirtari i unifikuar ka qenë një nga lajme të rëndësishme që iOS na ka sjellë në versionet më të fundit të sistemit operativ për pajisjet mobile të ndërmarrjes me qendër në Cupertino. Por jo vetëm tabaka e unifikuar, por edhe mundësia e konfigurimit të numrit të sirtarëve që duam të shfaqen në aplikacionin e postës sa herë që e hapim.

Në këtë mënyrë mund të shtojmë një sirtar të unifikuar, siç e përmenda më lart, një dosje me postat elektronike që përmbajnë skedarë të bashkangjitur, postat elektronike që janë marrë sot, të gjitha ato që janë dërguar, ato në koshin e plehrave, të arkivuara ... Çdo dosje që kemi krijuar në shërbimin tonë postë për të organizuar postat elektronike.

Një nga tabakët më të dobishëm brenda aplikacionit Mail dhe ai si parazgjedhje është çaktivizuar është Posta e Palexuar. Kjo dosje grupon në të njëjtin vend të gjitha postat elektronike që marrim nga llogaritë e ndryshme që kemi konfiguruar në aplikacion. Për ta shfaqur atë, thjesht duhet të kryeni hapat e mëposhtëm:

Trego dosjen e palexuar në Mail

imazh

  • Së pari do të shkojmë te aplikimi postë.
  • Tjetra do të klikojmë në redaktoj, e vendosur në të djathtë të sipërme të ekranit.
  • Në atë moment do të shfaqen të gjithë dosjet që mund të shtojmë në aplikacionin Mail. shtoni dosjen e palexuar Thjesht duhet të shkojmë në dosjen në fjalë dhe ta zgjedhim atë, në mënyrë që të shënohet me një kuti blu të zgjedhjes.
  • Pasi të kemi mbaruar, kliko në Ok, e vendosur në këndin e sipërm të djathtë, ku më parë kemi gjetur opsionin Redakto.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.