Si të shtoni profile në aplikacionin Amazon Prime Video

Krijoni profile në Amazon Prime Video

Profilet në platformat video të transmetimit janë ideale për secilin përdorues krijoni listat tuaja të personalizuara dhe se shërbimi mund t'ju dërgojë rekomandime në përputhje me shijet e përdoruesit, shijet bazuar në serialet dhe filmat që ai ka parë deri më tani.

Amazon Prime Video, shërbimi video streaming i Amazon, përfshirë në një tarifë vjetore prej 36,5 euro që paguhet për të qenë përdorues Prime, është rritur vitet e fundit, duke shtuar përmbajtje origjinale që nuk ka asgjë për t’u patur zili në platformat e tjera, por edhe seri që deri më tani nuk gjendeshin në ndonjë platformë tjetër video streaming (X-Files për të cituar rastin më të fundit).

Amazon njoftoi disa muaj më parë se shtoi opsionin për të krijuar profilet e përdoruesve në Amazon Prime, por nisja e tij ka qenë më e ngadaltë se sa pritej. Ne mund të krijojmë profile nga faqja e internetit ose nga aplikacioni iPhone, por në këtë artikull ne përqendrohemi në opsionin për të krijuar profile në Amazon Prime nga iPhone.

Të gjithë profilet që krijojmë nga aplikacioni iPhone ose nga faqja e internetit do të jenë në dispozicion në faqen e internetit, në aplikacion, madje edhe në aplikacionet për ekosistemet e tjera, përveç vet kompanisë Fire Stick TV.

Si të krijoni profile në Amazon Prime Video

krijoni profile në Amazon Prime Video

  • Pasi të hapim aplikacionin, kemi hyrë në menunë Gjërat e mia.
  • Brenda My Stuff, emri ynë shfaqet si një përdorues i shërbimit të lidhur me Amazon Prime Video, një emër dhe emër përdoruesi që nuk mund t'i modifikojmë ose fshijmë.
  • Për të shtuar një profil të ri, klikoni përsëri dhe ne shkruajmë emrin e personit që do ta përdorë. Nëse është fëmijë dhe ne duam të filtrojmë përmbajtjen, duhet të aktivizojmë ndërprerësin. A është ky një profil i fëmijës?
  • Në fund klikojmë në ruaj.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.