Si të vendosni ikonat e reja dhe të vjetra të Instagram në iPhone tuaj

Ky është një funksionalitet që shumë prej jush nuk e dinë, por që Apple e ka lejuar për mjaft kohë. Aplikimet dhe zhvilluesit mund të vendosin një larmi ikonash në mënyrë që përdoruesi të zgjedhë atë që dëshiron, kështu që ne mund të shpëtojmë vetveten ato "marifete" për të cilat kemi folur aq shumë dhe që do t'ju shpëtojë kalvarin e krijimit të ikonave tuaja dhe lidhjen e tyre me "shkurtore".

Zbuloni me këtë sistem të thjeshtë se si mund të ndryshoni ikonën e Instagram për ato të reja dhe të vjetra që kemi pasur deri më sot. Pa dyshim një risi interesante që Instagram ka shtuar me rastin e përvjetorit të saj, mos e humbni.

Reallyshtë me të vërtetë e lehtë, në videon që ju lëmë më poshtë mund të shihni se sa thjesht duke kryer hapat e mëposhtëm do të jeni në gjendje të ndryshoni ikonën e Instagram-it në iPhone tuaj:

Shiko këtë post në Instagram

Ja se si të ndryshoni ikonën #Instagram në iOS.

Një post i ndarë nga Miguel Hernandez (@ mh.geek) në

Këto janë udhëzimet:

  1. Hapni aplikacionin Instagram në iPhone tuaj
  2. Shkoni në profilin tuaj dhe shtypni ikonën me tre shiritat në pjesën e sipërme të djathtë
  3. Nga opsionet e shfaqura, zgjidhni funksionin "Cilësimet"
  4. Sapo të hyni brenda, rrëshqisni nga lart poshtë si në video dhe do të shfaqen "emoji"

Kur të shfaqen emoji, do të fillojë një lloj tranzicioni festues dhe do të shfaqet një listë e të gjitha ikonave të Instagram që mund të zgjedhim. Personalisht, si një përdorues "veteran" Në Instagram, nuk kam pasur zgjidhje tjetër përveçse të shkoj në versionin klasik që na pëlqente aq shumë para se iOS të kalonte plotësisht në dizajne të sheshta.

Nëse, nga ana tjetër, akoma preferoni të krijoni ikonat tuaja, përfitoni nga kanali ynë i YouTube ku ne po fillojmë një mori udhëzimesh që nga ardhja e iOS 14, kështu që ju të mund të regjistroheni, të na lini një pëlqim dhe natyrisht të vazhdoni të ndihmoni komunitetin iPhone të Actualidad të rritet në mënyrë që ne të vazhdojmë t'ju ndihmojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.