Si të gjesh iPhone nga Apple Watch edhe në errësirë

Gjeni iPhone

Me siguri shumë prej jush kanë qenë të njëjtë me mua, në një moment ju humbni në shtëpi, zyrë, etj. iPhone nga pamja dhe nuk e dini se ku e keni lënë. Kjo është ajo ku Apple Watch hyn në lojë me të lokalizimi nga tingulli.

Sot do të ndajmë gjithashtu një hile të vogël që jo të gjithë e dinë dhe kjo është se lejon që iPhone ynë të tingëllojë gjithashtu gjithashtu lëshojnë dritë ndezëse përmes LED-it të pasëm i cili mund të na ndihmojë të lokalizojmë iPhone nëse nuk është shumë i fshehur.

Kështu që mund ta lokalizoni iPhone me Apple Watch

Siç themi, mënyra më e mirë për ta lokalizuar është të shtypni drejtpërdrejt në qendrën e kontrollit për të lëshuar një tingull, por nëse kjo nuk është e vlefshme Ne gjithashtu mund të aktivizojmë dritën LED në pjesën e kamerës për të lëshuar ndezje që mund të shihet në errësirë. Tani le të shohim se si t'i bëjmë të gjitha këto lehtësisht.

 • Gjëja e parë është të prekni dhe mbani pjesën e poshtme të ekranit, duke rrëshqitur lart për të hapur qendrën e kontrollit dhe të klikoni në ikonën e iPhone
 • Në atë moment iPhone do të lëshojë një tingull kështu që ju mund ta gjeni
 • Por nëse është gjithashtu errësirë, mund të shtypni dhe mbani të njëjtin buton dhe iPhone LED do të pulsojë gjithashtu

Logjikisht, nëse iPhone nuk është afër ose ne e kemi humbur atë jashtë shtëpisë ose zyrës, Apple Watch nuk do të jetë i dobishëm për ta lokalizuar, kështu që do të duhet të hyjmë direkt në aplikacionin Kërko ose t'i qasemi drejtpërdrejt në iCloud.com.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pushoni dijo

  Incredibleshtë e pabesueshme që nuk mund të kërkoni iphone me aplikacionin e kërkimit në orën e mollës, nuk e kuptoj pse nuk e bëni.

  1.    Luis Padilla dijo

   Me iOS 15 mundeni

  2.    Luis Padilla dijo

   Me iOs 15 dhe watchOS 8 mundeni