Si ta instaloni watchOS 7 beta publik

watchOS 7

Dy muaj pasi Apple njoftoi se do të niste një beta publike për Apple Watch, djemtë nga Cupertino kanë hedhur hapin e parë dhe kanë nisur beta e parë publike e watchOS 7 për Apple Watch, seritë 3, seritë 4 dhe seritë 5. Gjëja e parë që duhet të mbani mend para se të instaloni këtë beta është se ju nuk mund të degradoni.

Çfarë do të thotë kjo? Epo, Apple Watch nuk punon si duhet, harxhon shumë bateri, nxehet ose pëson ndonjë anomali tjetër, nuk do të jeni në gjendje të ktheheni në versionin e mëparshëm, watchOS 6. Një aspekt tjetër që duhet të merrni parasysh është se ju duhet që terminali juaj të menaxhohet nga iOS 14.

Çfarë na ofron watchOS 7

Versioni tjetër i sistemit operativ Apple Watch na ofron mundësinë e krijimit dhe ndarjes së sferave, monitorimi i gjumit, një detektor që na lajmëron nëse lajmë duart për kohën e nevojshme, rutina të reja trajnimi ...

Sidoqoftë, nuk janë më të gjitha lajme të mira. Force Touch zhduket, ai funksion i mrekullueshëm që na lejon të heqim qafe të gjitha njoftimet shpejt.

Si ta instaloni watchOS 7 beta publik

Siç kam komentuar më lart, gjëja e parë dhe kryesore është që iPhone-i ynë menaxhohet nga iOS 14, ose beta publik ose zhvillues beta.

 • Tjetra, ne kemi qasje nga iPhone, në Portali publik beta i Apple dhe ne vendosim të dhënat e Apple ID-së tonë.
 • Tjetra, ne i pranojmë kushtet, kliko në watchOS dhe në lidhjen mund të regjistrojë Apple Watch.
 • Në hapin tjetër, klikoni mbi Shkarko profilin. Ne instalojmë profilin në iPhone tonë.
 • Më në fund, shkojmë te aplikacioni iPhone Watch, Të përgjithshme> Përditësimet e softuerit.

Kjo pjesë do të tregojë beta e parë publike e watchOS 7. iPhone do automatikisht do të kujdeset për shkarkimin e beta-s dhe do të na njoftojë kur të jetë gati për ne që të karikojmë Apple Watch dhe të fillojmë procesin e instalimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Pas instalimit të WatchOS beta, nuk më lejon të zhbllokoj macbook. Gjërat që humbet në Beta.

  1.    Adolfo dijo

   Po, ajo zhbllokon iMac tim me beta të instaluar dje… ato që unë nuk shoh janë sferat e reja të tahometrit, larja e duarve, gjumi… Nuk e di nëse kjo beta është kaq e kufizuar apo është sepse është ora e mollës 3 Nike ...