Si të ktheni një DVD të mbrojtur në shikim në iPhone, iPad ose Mac

makx dvd ripper pro

DVD-të kanë humbur terren me kalimin e kohës. Edhe pse me siguri shumica prej jush ende ka disa në shtëpi. Në shumë prej tyre ka filma, ndërsa në të tjerët janë regjistruar seri apo edhe foto. Skedarët që nuk doni të humbni dhe mund të jetë më mirë të kopjoni në një format tjetër. Ose mund të ndodhë që DVD-ja në fjalë të dëmtohet, duke na parandaluar që të kemi qasje në këto të dhëna. Në këto situata, MacX DVD Ripper Pro është një ndihmë e shkëlqyer.

MacX DVD Ripper Pro është një program falë të cilit mundemi bëni kopje të DVD-ve tona në një mënyrë të thjeshtë. Isshtë mjeti më i mirë që mund të përdorim në Mac. Kështu, nëse DVD në fjalë nuk mund të luhet në Mac ose na jep një mesazh gabimi, ne mund t'i kopjojmë të dhënat në të.

Ky program ka një numër përparësish të rëndësishme. Në një dorë, mbështet një numër të madh të formateve. Gjë që bën të mundur përdorimin e tij në një mori situatash. Mund të përdoret me formate si MP4, MKV, MOV, FLV, MP3 ndër të tjera. Kështu që të gjithë përdoruesit do të jenë në gjendje ta përdorin atë me DVD-të e tyre, pasi ato janë formatet më të përdorura në këto raste. Diçka me rëndësi kur zgjedhni një program.

Për më tepër, MacX DVD Ripper Pro gjithashtu ka aftësia për të kthyer dhe kopjuar një DVD pa humbje të cilësisë. Diçka që arrin shumë shpejt. Prandaj, brenda pak minutash do të keni thënë DVD në një format të ri të disponueshëm në Mac tuaj, me cilësinë origjinale në çdo kohë. Në këtë mënyrë i tejkalon të gjitha alternativat në treg sot. Alsoshtë gjithashtu e mundur të përdoret programi nëse përmbajtja nuk mund të luhet, sepse i përket një rajoni tjetër.

Si ta ktheni një DVD për ta parë në Mac, iPhone ose iPad

MacX DVD Ripper Pro: Ndryshoni Formatin ose Rezolucionin

Me siguri ka shumë përdorues të interesuar që të mund të përdorin MacX DVD Ripper Pro në kompjuterin e tyre në mënyrë që të konvertojnë një DVD. Një nga përparësitë e mëdha të programit është se ka një ndërfaqe të thjeshtë, që do të thotë se përdorimi i tij nuk paraqet ndonjë problem. Pasi të kemi futur DVD-në në lexues, duhet të hapim programin.

Së pari duhet të shtypni butonin DVD, në mënyrë që DVD-ja që kemi futur të ngarkohet. Pasi të zgjidhet, programi do të na japë mundësinë për të zgjedhim formatin në të cilin duam ta konvertojmë. Paraqitet një gamë e gjerë e formateve, kështu që thjesht duhet të zgjidhni atë që konsiderohet i përshtatshëm për secilin rast. Ju gjithashtu mund të konfiguroni aspekte të tjerë të rëndësishëm si rezolucioni, prania e nëntitujve ose raporti i aspektit. Çdo përdorues duhet të zgjedhë opsionin që ata e konsiderojnë më të përshtatshëm në rastin e tyre.

Pasi të jetë konfiguruar gjithçka, thjesht duhet të shtypni butonin OK. Atëherë MacX DVD Ripper Pro është gati të fillojë konvertimin e DVD-së në fjalë. Që programi të fillojë të punojë, thjesht klikoni në butonin që thotë RUN, e vendosur në pjesën e poshtme të djathtë të ekranit, me ngjyrë blu. Pastaj fillon të konvertohet dhe për pak minuta ne kemi thënë DVD në formatin e dëshiruar.

Në fund të artikullit ne do t'ju tregojmë se si mundeni merrni pjesë për të marrë një licencë të këtij programi plotësisht falas.

¿Por qué es MacX DVD Ripper Pro opsioni më i mirë?

MacX DVD Ripper

Fakti që mund të lexojë të gjitha llojet e DVD-ve, madje edhe ato që kanë probleme ose janë të dëmtuara, e bën atë programin më efektiv në treg sot. Këtu duhet shtuar edhe shpejtësia e madhe e funksionimit. Meqenëse me MacX DVD Ripper Pro është i mundshëm kopjoni një DVD në vetëm pesë minuta. Diçka që asnjë program tjetër në treg i disponueshëm për Mac nuk është në gjendje ta arrijë.

Përveç kësaj, cilësia e përmbajtjes në çdo kohë është e jashtëzakonshme. Sepse siguron një cilësi audio dhe video si origjinale, pa pasur probleme sinkronizimi midis zërit dhe videos, ose pa pasur ndryshime në proporcionet e figurës. Nga ana tjetër, nuk mund të harrojmë se është i lehtë për t’u përdorur. Një ndërfaqe që është intuitive dhe e rehatshme për t’u përdorur në çdo kohë. Një aspekt tjetër me shumë rëndësi në këtë rast.

Në faqen e saj të internetit është e mundur të mësoni më shumë rreth këtij programi. Siç mund ta imagjinoni, MacX DVD Ripper Pro është një program me pagesë. Edhe pse ekziston mundësia e provimit të tij përkohësisht falas. Edhe pse ka një surprizë të vogël, pasi është e mundur të merrni një licencë falas. Për të ditur më shumë rreth kësaj, ne ju tregojmë gjithçka më poshtë.

Licencë MacX DVD Ripper Pro falas

dhuratë maks

Përdoruesit që duan të provojnë këtë program do të jenë të interesuar të dinë se ka një promovim. Falë saj, është e mundur të marrësh një licencë falas. Mos harroni se çmimi i një licencë e këtij programi kushton 67,95 $. Dhe në këtë rast është e mundur ta merrni atë pa qenë e nevojshme të paguani para për të. Një mundësi e shkëlqyer për tu marrë në konsideratë. Përveç kësaj, mënyra për ta marrë atë është me të vërtetë e thjeshtë.

Për ata që duan këtë licencë falas MacX DVD Ripper Pro, ata duhet te shkruani këtë lidhje. Këtu do të gjeni të gjitha kushtet dhe informacionin në lidhje me atë që duhet të bëhet në mënyrë që të keni këtë mundësi. Vetëm një person do të jetë në gjendje të bëjë me të, prandaj mos hezitoni ta provoni nëse mendoni se ky program është një mundësi e mirë për ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.