Si të ndryshoni baterinë e Apple Watch

Pasi bateria e këtij Apple Watch Series 1 u fry dhe shkaktoi kërcimin e ekranit, me asgjë për të humbur në një orë jashtë garancisë që nuk ishit të gatshëm të paguanit për riparim, Vendosa t'i ndryshoja vetë daullet dhe kështu shkoi. (Prishësi: funksionon).

Me siguri ju e njihni dikë, të cilit Apple Watch "i ka shpërthyer", ose ndoshta ju vetë. Bateria e Apple Watch kur arrin fazën e saj të fundit fryhet, duke shkaktuar kërcimin e ekranit. Në këtë situatë ka dy zgjidhje të mundshme: shkoni në Apple Store më të afërt dhe kërkoni një riparim, ose hidheni atë (natyrisht duke hedhur baterinë në vendin përkatës). Pasi bëra një kërkim të shpejtë në Amazon dhe pashë se çfarë një çantë për riparimin e baterive për këtë Apple Watch Series 1 kushton 22 € (lidhje) Vendosa ta provoj, duke qenë plotësisht i vetëdijshëm se probabiliteti që 22 € do të hidheshin tutje ishte i lartë.

Surpriza e parë ishte marrja e kompletit të riparimit, shumë i plotë: bateri, mjete të nevojshme dhe dy ngjitësa për xhamin. Duke ndjekur hapat që ju tregoj në video brenda pak minutash, mora Apple Watch Series 1 për të ringjallur, po, pas gati tre orësh karikimi sepse bateria arrin plotësisht e shkarkuar. Një detaj që nuk mund të neglizhohet nëse kryeni këtë riparim: rezistenca ndaj ujit ka humbur, prandaj mos përdorni Apple Watch ose lani duart.

Për momentin që punon Apple Watch, nuk e di nëse do të zgjasë një muaj, dy apo një vit. Mundem vetem kërkoj falje çdo tekniku të kualifikuar që ka parë këtë videoPor ishte një sfidë personale që unë duhej ta provoja, dhe tani për tani rezultati më ka lënë më shumë se të kënaqur. Sigurisht, kushdo që e provon, shikoni më mirë disa udhëzues se si të ndryshoni baterinë përpara se të filloni punën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xavi dijo

  Më duket gjëja më logjike.
  Unë kam përfituar nga pajisjet e mia duke ndryshuar baterinë për t'i shitur ato ose duke ua lënë të afërmve.
  Në fillim keni frikë, por në fund e kuptoni që me një bateri të keqe nuk keni asgjë për të humbur. Thjesht duhet të keni një mësim të mirë video, durim dhe të jeni të kujdesshëm. Për ekonominë dhe ekologjinë, ia vlen.