Si të shikoni FC Barcelona klasike vs Real Madrid në iPhone ose iPad tuaj

Ka pak ngjarje sportive që ngrenë po aq bujë mediatike sa një ndeshje futbolli në të cilën FC Barcelona dhe Real Madrid përballen me njëri-tjetrin. Padyshim, ka ngjarje sportive të një madhësie të ngjashme midis ekipeve të tjera të futbollit në botë apo edhe lojërave NFL ose NBA, por këtu në vendin tonë kur këto dy skuadra përballen me njëra-tjetrën, gjithçka është paralizuar.

Skuadra e stërvitur nga Ernesto Valverde është lider së bashku me rivalin e përjetshëm, ekipi i stërvitur nga Zinedine Zidane. Këtë vit ato përkojnë në krye të klasifikimit në La Liga, Ata janë të barabartë në pikë dhe dy shënuesit e tyre më të mirë gjithashtu kanë të njëjtat gola. Këtë sezon, një duel spektakolar pritet të fillojë në orën 20:00 sot.

Kjo tha, pyetja që shtrohet është gjithmonë e njëjta, A mund ta shikoj lojën nga iPhone ose iPad? Përgjigja për këtë pyetje është e qartë dhe e fuqishme, po, ju mund ta shihni. Aktualisht, platformat dixhitale ofrojnë të gjitha opsionet për të parë këtë lloj ndeshje dhe në rastin e FC Barcelona kundër Real Madrid, publiku fluturon.

Nga iPhone-i ynë ne mund ta shikojmë lojën falë kanaleve dhe aplikacioneve që ata kanë në App Store dhe Google Play operatorët Movistar, Orange, Jazztel dhe Mitele, që e ofrojnë lojën drejtpërdrejt nga interneti me mundësinë për ta shikuar atë nga iPhone, iPad ose Mac.Llogjikisht, pjesa tjetër e pajisjeve të zgjuara të TV, PC ose tabletë jashtë iPad gjithashtu mund ta ndjekin këtë lojë drejtpërdrejt. Prandaj përgatitni kokoshkat, sodën tuaj të preferuar dhe shijoni lojën e vitit që premton emocione të mëdha në çdo mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Marcos Lopez dijo

    Postimi më i keq ndonjëherë. Për keqardhje