Si të shikoni prezantimin kryesor të iPhone X drejtpërdrejt

Pas disa orësh do të festohet një nga fjalët kryesore më të pritura në vitet e fundit, pasi Apple do të na tregojë se si dëshiron të festojë dhjetë vjetorin e lansimit të iPhone, një përvjetor që është përmbushur këtë vit. Apple na ofron metoda të ndryshme për ta ndjekur atë. Nga Actualidad iPhone, ne gjithashtu duam të ndihmojmë të gjithë ata njerëz që, për çfarëdo arsye, nuk munden shijoni transmetimin e drejtpërdrejtë përmes Cover tonë të zakonshëmAtë, ku ne po ju informojmë në çdo kohë për gjithçka që ndodh në skenë në Teatrin Steve Jobs, vendosur në Apple Park, vendi i zgjedhur nga Apple për këtë kryesor.

Por nëse e keni pasdite të lirë, ose keni arritur të bëni një vrimë në orarin tuaj për ta shijuar atë, atëherë ne do t'ju tregojmë të gjitha opsionet e disponueshme për të ndjekur këtë prezantim drejtpërdrejt, ose përmes një pajisjeje Apple ose përmes platformës Microsoft të Windows-it.

Ndiqni ngjarjen e Apple përmes iPhone, iPad ose iPod Touch

Përmes iPhone, iPad ose iPod touch tonë mund të ndjekim transmetimin drejtpërdrejt duke përdorur shfletuesin Safari dhe duke klikuar në lidhja vijuese. Pajisja jonë duhet të menaxhohet nga iOS 9.0 ose më e lartë.

Ndiqni ngjarjen Apple përmes Mac tonë

Kërkesat për të qenë në gjendje të ndjekin transmetimin e drejtpërdrejtë të ngjarje apple Sot, ne e gjejmë atë përsëri në sistemin operativ, pasi ekipi ynë duhet të menaxhohet nga macOS 10.11 ose më i lartë

Ndiqni ngjarjen e Apple me Windows

Mënyra e vetme për të ndjekur fjalën kryesore përmes Windows 10 është të bësh duke përdorur shfletuesin Microsoft Edge, shfletuesi i vetëm që mbështet transmetimin e ngjarjes.

Ndiqni ngjarjen Apple përmes gjeneratës së 4-të Apple TV

Apple e bën aplikacionin Apple Events të disponueshëm për të gjithë përdoruesit e Apple, një aplikacion vetëm në përputhje me gjeneratën e 4-të Apple TV dhe kjo na lejon ta shijojmë ngjarjen drejtpërdrejt.

Ndiqni ngjarjen Apple përmes gjeneratës së 2-të dhe të 3-të Apple TV

Nëse dëshironi të ndiqni ngjarjen përmes veteranit tuaj Apple TV duhet të siguroheni që versioni i gjeneratës tuaj të 2-të ose të 3-të të Apple TV të jetë 6.2 ose më e lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.