Si të dërgoni GIF nga WhatsApp nga iPhone

Ata janë shumë muaj në pritje të një azhurnimi si ky, dhe megjithëse nuk është ende zyrtarisht i disponueshëm dhe vetëm ata prej nesh që kanë të instaluar WhatsApp Beta për iOS mund ta përdorin këtë karakteristikë, faktin që ajo është aktivizuar tashmë në Beta e fundit, së bashku me thirrjen video, të bën të mendosh azhurnimi tjetër i WhatsApp për iOS më në fund mund të përfshijë mundësinë e dërgimit të imazheve të animuara (GIF) pa përdorur hile, Jailbreak apo ndonjë gjë e tillë. Ne shpjegojmë në video se si mund të bëhet me shumë detaje.

I PERDITUAR: WhatsApp e ka mundësuar pjesërisht këtë funksion tashmë në aplikacion, dhe duke përdorur pjesën e dytë të udhëzuesit mund të dërgoni GIF pa pritur një azhurnim të ri.

Kjo karakteristikë është e pranishme për një kohë të gjatë në WhatsApp Betas, por është çaktivizuar si parazgjedhje dhe nuk mund të përdoret nëse nuk modifikoni kodin e aplikimit. Duket se ekipi i zhvillimit të WhatsApp tashmë e ka gati funksionin dhe ai tashmë shfaqet në Beta më të fundit të disponueshëm. Si mund të dërgoni një GIF nga iPhone? Do të jetë një proces mjaft i thjeshtë, dhe ne madje mund të përdorim burime GIF të tjera nga ato të siguruara nga vetë aplikacioni.

Dërgoni një GIF duke përdorur funksionin brenda aplikacionit

whatsapp-gif-1

Do të jetë aq e thjeshtë sa dërgimi i një fotoje nga mbështjellja. Klikoni në ikonën e kamerës për të ndarë një foto siç bëjmë ne zakonisht, hyni në mbështjellës dhe shikoni poshtë majtas, ku shfaqet një lupë e vogël së bashku me tekstin GIF. Aty do të kemi qasje në bibliotekën GIF, mund të kryejmë një kërkim ose të zgjedhim ato GIF që kemi ruajtur si të paraqitura për t’i pasur gjithmonë pranë. Atëherë do të shfaqet një ekran redaktimi ku mund të modifikojmë skedarin nëse duam, dhe duke klikuar mbi sendin do të arrijë tek marrësi ynë.

Dërgoni një GIF duke përdorur një burim tjetër

whatsapp-gif-2

Por jo vetëm që mund të dërgojmë GIF brenda motorit të kërkimit të integruar në WhatsApp, me të vërtetë çdo lidhje me një GIF do të zbulohet si e tillë. dhe mund ta dërgojmë pa problemin më të vogël. Nëse përdorim një tastierë që përfshin një motor kërkimi GIF, të tillë si GBoard, tastierën Google, ne mund të kërkojmë dhe ngjisim me lehtësi imazhet e animuara në bisedën tonë.

Përditësimi tjetër: Thirrjet GIF dhe Video

WhatsApp tashmë ka thirrje video dhe GIF të disponueshme në Beta më të fundit për iOS me disa versione me këtë funksion të fshehur në kodin e tij. Kur do të jetë në dispozicion? Epo, gjëja logjike do të ishte që në azhurnimin e ardhshëm zyrtar këto funksione të ishin tashmë plotësisht funksionale për të gjithë, por kurrë nuk e dini se çfarë mund të vendosin në minutën e fundit. Ne do t'ju mbajmë të informuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   blukx dijo

  Ndonjë lidhje për të shkarkuar .ipa të beta-s së fundit? Nga rruga, përdorimi i Gboard nuk funksionon duke dërguar gif, por whatsapp i merr dhe i luan ato

  1.    Luis Padilla dijo

   Lidhja është kjo: https://dev2.whatsapp.net/ios/WhatsApp/WhatsApp.ipa

   Por nuk funksionon siç është, ju duhet të nënshkruani aplikacionin me një llogari zhvilluesi ose duke përdorur Impactor

 2.   i dashur dijo

  Sapo ka dalë azhurnimi që tashmë lejon dërgimin e Gif dhe Fotografi të drejtpërdrejta, por opsioni për të dërguar Gif sipas udhëzuesit video nuk del, dhe unë u përpoqa të rinisja dhe çinstaloja aplikacionin dhe ta instaloja përsëri dhe asgjë nuk mendoj se ata do të duhet të aktivizohen nga distanca, çfarë botched

  iPhone 6 Plus

  1.    Luis Padilla dijo

   Jo vetëm që nuk është akoma atje, por shumë prej atyre që u aktivizuan me versionin e mëparshëm tani janë çaktivizuar. Ata do të na çmendin

   1.    Mario dijo

    Saktësisht ... Unë azhurnoj në versionin 2.16.15 dhe rezulton se nuk mund të dërgohet më ... Kam një gabim. Nëse dërgoj nga '+' atje ku del: Kamera, Fotografi ose Video, Dokumenti, Vendndodhja dhe Kontakti si mundësi (para se të dërgoja gif në atë mënyrë) ... tani duhet ta bësh nga: Ikona e kamerës, shiko rrip fotografish që shfaqet në butonin e kamerës dhe rrëshqit majtas ose djathtas derisa të gjesh gif-in që dëshiron të dërgosh dhe voila, të dërgohet. Nëse vendosni të hapni Galerinë, gabimi do të shfaqet përsëri.