Si të dini se nga cila kompani është një iPhone

Si të dini se nga cila kompani është një iPhone

¿Si të dini se nga cila kompani është një iPhone? Shumë prej jush na pyesin në formën tonë të kontaktit ose në rrjetet sociale se si zbuloni se cila kompani është një iPhone, i cili është operatori origjinal me të cilin jeni i lidhur. Shumica e atyre që na pyesin nuk e dinë këtë informacion, sepse ata e kanë blerë iPhone në tregun e dorës së dytë dhe nuk e dinin se ai i nënshtrohej një operatori të vetëm dhe e kanë të pamundur ta përdorin atë me operatorë të tjerë ose në një tjetër vendi.

Para se të mund të mësonim duke përdorur iTools, por nga iPhone 4 e tutje me këtë mjet mund të zbulojmë vetëm vendin e origjinës, nuk mund të dimë pjesën tjetër të të dhënave që ruhen vetëm në serverin Apple: Për cilën kompani është e bllokuar, nëse ka një kontratë të përhershme, nëse është lëshuar tashmë dhe mbi të gjitha dhe më e rëndësishmja, nëse mund të lëshohet nga IMEI për ta përdorur atë në ndonjë operator.

Shërbime për të ditur se cila kompani është iPhone

Ka kompani që kanë qasje në këtë informacion përmes serverave të Apple, dhe për disa euro (ose dollarë) ata do të na dërgojnë të gjitha të dhënat nga iPhone ynë që është në serverin e Apple, ne kemi arritur mundësoni një shërbim në faqen tonë të internetit në mënyrë që të mund të kërkoni të gjithë këtë informacion nga shtëpia juaj dhe merrni atë në emailin tuaj për disa minuta. Ju gjithashtu mund të kërkoni që të kontrollohet nëse iPhone juaj është bllokuar nga IMEI për vjedhje ose mospagim.

Me të gjitha këto të dhëna, do të duhet të futni vetëm në seksion Shkyç iPhone nga IMEI që ne e kemi mundësuar në faqen tonë të internetit, zgjidhni operatorin tuaj dhe për disa orë iPhone juaj do të jetë falas përgjithmonë.

Artikulli i lidhur:
Kontrolloni iPhone falas

Gjetja se çfarë operatori është një iPhone mund t'ju ndihmojë e dini nëse pajisja është falas ose e mbyllur para se të blini, do të duhet vetëm të pyesni shitësin për IMEI të iPhone dhe me atë informacion do të jeni në gjendje të gjeni të gjitha informacionet në lidhje me të dhe të verifikoni që nuk po ju mashtron, ju do të njihni model, kapacitet, ngjyrë, numri seriale tij operatori, nëse keni kontratë bashkëpunëtor, etj Dhe nëse mund të lëshohet nga IMEI, ju gjithashtu do të dini se si ta bëni atë dhe sa kushton.

Nëse e keni blerë tashmë dhe nuk e dini se çfarë kompanie është apo mendoni se mund të keni qenë viktimë e një mashtrimi, mund ta kontrolloni dhe të sqaroni dyshimet tuaja për të pretendojnë shitësi. Por ne ju rekomandojmë që ta kontrolloni gjithmonë përpara se të bëni blerjen, kështu që do të shmangni bezdisjet e panevojshme.

Artikulli i lidhur:
Gjeni kompaninë e iPhone tuaj

Shpresojmë që me këtë informacion që ju kemi dhënë të jeni tashmë të qartë si të dini se cila kompani është një iPhone megjithëse aktualisht, më e zakonshmja është se terminali është falas dhe mund të përdoret globalisht me çdo operator telekomunikacioni.

Nëse ju doni gjeni kompaninë e iPhone tuaj klikoni këtu.

Më shumë informacion - Shkyç iPhone nga IMEI


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

27 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   fersi dijo

  E përsosur, e kam provuar dhe për 10 minuta pata informacionin

  Thank you very much!

 2.   Jose Ma dijo

  Tani që kam rënë… nuk ka pasur një aplikacion kompjuterik që ju ka treguar gjithë këtë informacion? Si IMEI etj? ...

 3.   José dijo

  mmmmm ky informacion është i lirë nga shumë faqe Iphoneox.com, për shembull

  1.    Gnzl dijo

   Nuk është e vërtetë, operatori është I PAMUNDSHME ta marr falas.

   1.    José dijo

    iTools

  2.    RastaKen dijo

   Nuk është më falas që nga tetori 2012, kishte një shkulje në cydia që ishte funksionale deri në tetorin e kaluar, ashtu si faqet që ishin falas nuk ishin, kishte një faqe kineze që jepte informacionin në fund të janarit, zgjati vetëm 3 ditë, preferoj të paguaj shërbimin për të blerë një iPhone të vjedhur ose një iPhone me borxh në një operator, iTools nuk është i saktë, nga iPhone 4 e tutje është vendi i prodhimit, shembull: iPhone 3G Movistar Venezuela me iTools thotë se është nga Guatemala / Honduras, iPhone 4 / 4S Movistar Venezuela iTools thotë se ata janë nga Meksika, në faqen e famshme "nga ku në iPhone tim", ku është futur modeli i iPhone, 4 / 4S Movistar Venezuela dhe disa nga Digitel Venezuela dalin si Telcel Mexico, për të njohur specifikimet e iPhone nëse ka faqe falas, ose iTools, por që ata thonë se cili operator po buron, nëse është akoma nën garanci dhe madje edhe numri i pajtimtarit ose i fundit numri i celularit që aktivizoi iPhone nuk ka, përshëndetje

 4.   Ivan Zetina dijo

  të lëshoj nga imei me operatorin iusacell në Meksikë, si ta bëj atë?

  1.    RastaKen dijo

   vetëm Iusacell iPhone 3/4 / 4S (jo iPhone 5) imei që fillon me 0127XXXX mund të zhbllokohet

 5.   Mario burga dijo

  Fuck me ato çmime kaq të shtrenjta, nëse ka faqe të tjera interneti që kërkojnë nga $ 1.00 për të gjetur transportuesin dhe unë do të vij këtu për të paguar 3.95 € ($ 5.00)

  Gjithashtu, nuk është një shërbim nga ju nëse nuk jeni duke promovuar një faqe në internet që nuk ka një reputacion të mirë në shërbimet e saj.

 6.   xxxkofmsster dijo

  atje mund të http://iphonefrom.com/es/

 7.   xxxkofmsster dijo

  atje mund të http://iphonefrom.com/es/

 8.   Julian dijo

  1.- Hapni aplikacionin e thirrjes
  2. - Telefononi * 3001 # 12345 # * (që hap një aplikacion dhe nuk bën një telefonatë të vërtetë)
  3.- Aplikacioni i fshehur «Fusha e Provës» do të hapet:
  4.- Shko te MM Info dhe më pas te «Lista e barazvlefshme PLMN», dhe pastaj te 0
  5.- Shkruani të dhënat mënjanë (Kodi i Vendit Mobile është MCC dhe Kodi i Rrjetit Mobile MNC)
  6.- Shko te http://mcclist.com/mobile-network-codes-country-codes.asp dhe kërkoni MCC me Ctrl / Command + F dhe kështu do të njihni vendin e operatorit, ndërsa MNC është emri i operatorit.

  1.    Aaron Abensur dijo

   në iPhone tim 5 nuk ka asgjë në Listën Ekuivalente të PLMN, çfarë do të thotë kjo?

  2.    cesar neri dijo

   Më mungon një Zero është * 3001

 9.   Nacheto dijo

  gjëja më e mirë është të telefononi Apple Care, atje ata ju tregojnë të gjitha të dhënat
  që thirrja është kosto? Me siguri ju e dini se si të telefononi në numrin përkatës fiks
  (Më vjen keq por supozoj se nuk do të jetë e mundur të publikohen uebfaqe të tjera ...)

 10.   dsr_ dijo

  Vendosni gjithashtu mundësinë për të zhbllokuar një iPhone nga Movistar Mexico, faleminderit!

  1.    RastaKen dijo

   Nuk është se ata e vendosën atë dhe tani, është se shërbimi i lëshimit për iPhone në Meksikë nuk është "i qëndrueshëm", Telcel Mexico u ofrua për një kohë të shkurtër deri 1 muaj më parë, por ata nuk mund të jenë më, i vetmi operator që mund të iusacell dhe duhet të jetë iPhone që imei juaj fillon me 0127XXX, unë ofroj atë shërbim në vendin tim, Venezuelë, zbuloni nëse e ofrojnë atë në vendin tuaj, përshëndetje

 11.   Peñarol dijo

  Gjeta një iohine 5 në rrugë dhe ata më thanë se ishte bllokuar nga imei sepse pronari e raportoi atë, pyetja ime është: A MUND T BE Lirohet Çdokund? Faleminderit pershendetje! Uruguaj

 12.   Silvio Rosario dijo

  Faleminderit shërbim shumë të shpejtë.

 13.   Bora Bora dijo

  Nëse keni një raport vjedhjeje nga imei në Meksikë, mund ta zhbllokoni?

 14.   alciraqui dijo

  Unë kam dy iPhone, një 4 dhe 4, si mund ta di nëse ata mund të lirohen nga cila kompani ishin dhe cili ios ka që të dy janë në modalitetin e aktivizimit dhe nuk mund ta përdor në Paraguai ose si ipod touch

 15.   Blogitecno.com dijo

  Post interesant

 16.   www.blogitecno.com dijo

  Postim Interesant

 17.   kallam dijo

  A mund të instaloj një linjë lëvizëse cdma në një iPhone të Verizon?

 18.   Marcos Tadeo Valenzuela dijo

  Nuk funksionon më. Unë e kam dërguar pagesën time dhe kurrë nuk kam marrë informacionin

 19.   Samuel Rodriguez dijo

  Mirëmëngjes, bleva një telefon 6 në Japoni nga një vëlla Scout, me entuziazëm e solla atë në Venezuelë dhe i dhashë një sim Movistar dhe nuk po kërkoj një tutorial se si ta lëshoj atë dhe asgjë nuk është në listën e zezë ose bllokuar nga iCLoud nëse dinë ndonjë zgjidhje këtu unë lë kontakt

 20.   Carlos dijo

  Mundohem të futem por reklamat google nuk më lënë të lëviz
  Unë kërkoj ndihmë