Siguria gjatë verës: Reolink Argus PT dhe E1 Pro

Në verë është e rëndësishme të menaxhojmë sigurinë e shtëpisë sonë, është një kohë kur ne dalim për kohë më të gjata se zakonisht dhe ne jemi të interesuar për të ruajtur integritetin e shtëpisë tonë, ose më mirë jemi të shqetësuar për atë që lëmë pas, siç janë kafshët shtëpiake. Unë kam qenë duke përdorur produktet e Reolink për të monitoruar shtëpinë time për vite me radhë, dhe kësaj here ju sjell dy produkte, Reolink ARgus PT dhe E1 Pro, dy modele të ndryshme, nga mbrojtja gjithëpërfshirëse te modeli bazë i nivelit fillestar, zbulojini ato në këtë analizë të thellë, Në iPhone News, si gjithmonë, me aksesorët më të mirë për iPhone dhe iPad tuaj.

Me këtë rast kemi shoqëruar analizën e të dy produkteve me një video që mund ta shihni në krye. Në të do të jeni në gjendje të hidhni një vështrim në zhbllokimin, se si ata punojnë në mënyrë rigoroze drejtpërdrejt dhe më e rëndësishmja, lehtë mund të shihni se si janë vendosur të gjitha kamerat e Reolink. Do të doja të përfitoja nga ky rast për t'ju rekomanduar që të regjistroheni në kanalin tonë YouTube në mënyrë që të mund të vazhdoni të ndihmoni që komuniteti iPhone i Actualidad të rritet.

Reolink Argus PT

Ne fillojmë me produktet më të kompletuara që kemi këtu sot, Argus PT nga Reolink. Shfrytëzojmë këtë mundësi për të kujtuar se diapazoni Argus është ai që përfshin kamera 100% të pavarura, pasi ato kanë lidhje WiFi (të dy 2,4 GHz dhe 5 GHz) dhe me baterinë e vet. Ky Argus PT është krijuar posaçërisht për ambiente të jashtme dhe të brendshme, por sidomos për hapësira të mëdha, pasi kemi një sistem të lëvizshëm prej 355º horizontalisht dhe 140º vertikalisht, rezultati është që ne të mund të monitorojmë një dhomë të madhe sipas dëshirës.

 • Blini Reolink Argus PT > LINK

Duke qenë të dizajnuar për jashtë ne kemi mbrojtje IP64, kështu që shiu ose dielli nuk duhet të jenë problem gjithashtu një sensor CMOS që ofron një vizion natën shumë efikas deri në 10 metra. Ne kemi testuar shikimin e natës dhe ai jep rezultatet që premton, veçanërisht falë sensorit të tij Full HD 1080p. 

Nga ana e saj kemi një sensori i lëvizjes (PIR) që na siguron alarme shtytëse dhe aktivizon regjistrimin automatikisht, duke krijuar një regjistrim në microSD o Reolink Cloud nëse jemi të regjistruar në sistemin cloud. Në këtë mënyrë ne jo vetëm që do të jemi në gjendje të qasemi kur dhe si të dëshirojmë përmes aplikacionit Reolink në imazhin e drejtpërdrejtë të aparateve tona, por gjithashtu do të jemi në gjendje të përdorim regjistrimet e bëra më parë.

Më në fund, ne kemi një sistem audio dykahësh, domethënë do të jemi në gjendje të përdorim altoparlantët e tij për të lëshuar alarme dhe për të folur, si dhe dy mikrofonët e tij me ndjeshmëri të lartë për të ditur saktësisht se çfarë po ndodh. Megjithëse nuk kemi detaje të sakta të kapacitetit të baterive, në provën tonë i kemi gjetur lehtësisht 20 ditë përdorimi pa lidhje të përhershme, Sigurisht, paneli diellor i përfshirë dhe që është i lidhur përmes një porti microUSB ndihmon shumë për ta mbajtur gjithmonë baterinë në maksimum në situata të pafavorshme. Rezultatet tona me kamerën kanë qenë shumë interesante, gjithashtu mund ta blini nga 154 euro në Amazon dhe në faqen e saj në internet në KJO LIDHJE.

Reolink e1 pro

Tani po flasim për modelin e hyrjes, më i lirë nga dy të analizuarit, Reolink E1 Pro. Kjo kamerë ka njën Sensor 4MP SuperHD e cila teorikisht ofron më shumë qartësi sesa FullHD, por nga këndvështrimi im e vetmja gjë që gjejmë është a Kënd i gjerë në FHD. Si në shumicën e kamerave të Reolink ne kemi një sistem WiFi i pajtueshëm me rrjetet 2,4 GHz dhe 5 GHz, Gjithnjë e më shumë e zakonshme, ne nuk kemi gjetur probleme të diapazonit ose performancës, por duhet të përmendim se po përballemi me një pajisje që kërkon lidhje të përhershme me burimin e energjisë përmes adaptorit të përfshirë.

 • Bleni Reolink E1 Pro> LINK

Lidhur me lëvizshmërinë që kemi 335 gradë horizontalisht dhe 55 gradë vertikalisht të jesh në gjendje të hedhësh një vështrim të gjerë në një dhomë të tërë në varësi të vendosjes së saj. Ne gjithashtu kemi një përshtatës muri që do të na lejojë ta vendosim atë në vende më strategjike. Nga ana e saj, ashtu si pjesa tjetër e produkteve të Reolink, ajo ka audio me dy drejtime, mikrofon dhe altoparlantë për të komunikuar, dhe një sistem vizioni natën duke ofruar qartësi të mjaftueshme në distanca rreth tre metra.

Padyshim që kemi alarme për lëvizje, nuk kemi një sensor PIR por pasi është gjithmonë aktiv ne zgjedhim diapazonin e ndjeshmërisë me të cilin do të zbulojë lëvizjen dhe na paralajmëron. Padyshim që ne kemi një vend të caktuar microSD për të regjistruar alarme të lëvizjes, si dhe mund të përdorim imazhet drejtpërdrejt kudo që të jemi falë aplikimit të tij. Nga ana e tij, regjistrimi i aktivizuar nga lëvizja do të përfshijë katër sekondat e mëparshme, kështu që kamera po regjistron teknikisht dhe fshin vazhdimisht përmbajtjen. Megjithatë, ajo që mund të bëjmë është të caktojmë kohë specifike për regjistrim dhe alarme.

La aplikim Isshtë i plotë, si dhe konfigurimi që është tepër i thjeshtë:

 1. Lidhni kamerën
 2. Nisni aplikacionin Reolink (DOWNLOAD)
 3. Shtypni "+" dhe shtoni pajisjen
 4. Përfshini rrjetin WiFi që do të përdorni
 5. Skanoni kodin QR për të konfiguruar kamerën
 6. Dhe voila, tani mund të përdorni kamerën

Mund të themi pak më shumë për këtë aparat fotografik që ka një sistem konfigurimi mjaft të thjeshtë dhe disa pretendime themelore, është në përputhje me çmimin e saj, i cili pjesë e 59 eurove në Amazon edhe pse mund ta blini direkt në faqen zyrtare të internetit të Reolink (LINK) Isshtë një çmim relativisht i përballueshëm për një produkt me këto karakteristika.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.