Sipas Bloomberg Apple po zhvillon procesorë me 32 bërthama të CPU-së

Ne e duam iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të ri, por në këtë moment të vitit mendoj se të gjithë jemi dakord që produkti yll i Apple në vitin 2020 ka qenë Mac-et e reja me procesorë M1, procesori i ri Apple Silicon. Dhe është se është befasuese në të gjitha fushat në të cilat është testuar. Një procesor befasues me një të ardhme shumë premtuese. Tani sapo ka dalë se Apple tashmë po punon në gjeneratën e re të Apple Silicon që do të arrijë deri në 32 bërthama të CPU-së ...

Sapo u filtrua nga i famshmi rumurolog Mark Gurman në Bloomberg. Sipas kësaj, Apple do të zhvillonte procesorë që do të shkonin deri në 32 bërthama të CPU-së dhe deri në 128 bërthama të GPU-së. Shifra të tepruara që do të mendoheshin për modelet e reja të iMacs dhe MacBook Pro (16 inç do të shkonte në këtë mënyrë). Kjo është padyshim diçka shqetësuese për konkurrencën, dhe ne po shohim se si Apple ka dhënë një përshpejtim në zhvillimin teknologjik që askush nuk e priste. Gurman madje flet për ardhjen e një Mac Pro me Apple Silicon për vitin 2022, dhe kjo padyshim do të shënojë një para dhe pas në botën e kompjuterëve.

Padyshim kjo nuk do të thotë që Mac-i tjetër që shohim do të arrijë tashmë në këto shifra, është diçka që do të jetë progresiv pas testeve që po bëjnë, por është e vërtetë që gjërat janë shumë premtuese. Pa dyshim, 2021 do të jetë një vit shumë interesant për të zbuluar të gjitha lajmet nga Apple në lidhje me Macs, është e vërtetë që ne gjithmonë kemi qenë në pritje të gjithçkaje që lidhet me iPhone, apo edhe iPad, por ardhja e procesorit M1 ka qenë një para dhe pas për gjithçka që supozohet. Ne do t'ju informojmë për çdo thashethem apo deklaratë zyrtare nga Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.