Sipas Bloomberg, kufjet e reja të Apple do të kenë pjesë magnetike

Dje ishte një ditë e shkëlqyeshme pasi Apple vendosi të nisë iPhone SE të ri. Një pajisje e re që hyn në gamën e pajisjeve "ekonomike" dhe ka për qëllim të rikuperojë tregun në mënyrë që kushdo që dëshiron të hyjë në ekosistemin iOS të përfundojë duke kaluar nëpër rrjetin e shërbimeve të Cupertino. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm pasi tregon se Apple vazhdon të punojë në lansimin e produkteve. Sot sapo morëm vesh si do të jetë një nga pajisjet e ardhshme të kompanisë: AirPods shiritin e kokës ... Pas kërcimit ju japim më shumë detaje rreth këtyre kufjeve të reja.

Sipas djemve në Bloomberg, Apple ende dëshiron të lëshojë kufje mbi vesh, në krahasim me AirPods që janë në vesh. Me sa duket këto kufje të reja Ata do të kenë pjesë magnetike dhe parashikohet se këto do të jenë jastëkët mbi të cilët mbështeten veshët tanë. Disa pads që në këtë mënyrë mund të shkëmbehen dhe kështu të kenë mundësia e përdorimit të jastëkëve të ndryshëm magnetikë sipas përdorimit që do t'i japim te kufjet.

Jastëkët e veshit dhe mbushja e shiritit të kokës ngjiten në mënyrë magnetike në kornizën e veshëve në mënyrë që ato të mund të zëvendësohen nga përdoruesi. Kjo qasje është e ngjashme me disa kufje nga Master & Dynamic dhe Bowers & Wilkins, megjithëse ato modele kanë vetëm shtresa veshi magnetike. Dizajni më modular i Apple do t'i lejojë përdoruesit të personalizojnë kufjet e tyre ashtu si bëjnë me Apple Watch. Dizajni mund të nënkuptojë gjithashtu se i njëjti grup i kufjeve do të ishte i konvertueshëm nga përdorimi i rastësishëm në përdorimin sportiv dhe anasjelltas.

Siç mund ta shihni, një mënyrë e re për të vazhduar shitjen e pjesëve të pajisjes si rripat e Apple Watch, të cilat janë thelbësore për funksionimin e tij, ose rastet e iPhone që mund të jenë më të disponueshme. Gjithçka në mënyrë që Apple të vazhdojë të bëjë para, por kjo mund të na sjellë dobi që të personalizojmë kufjet tona. Sidoqoftë, mos u shqetësoni pasi nëse ky informacion është i vërtetë, me siguri do të shohim pads të prodhuara nga palë të treta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.