Sipas JPMorgan, Apple mund të lançojë deri në katër modele iPhone 12

Kur të gjithë kishim gjysmën e supozuar se vitin e ardhshëm do të shohim tre modele të reja iPhone, mbërrin grupi i analistëve nga JPMorgan dhe ata thonë se kompania Cupertino planifikon të nisë deri në katër modele iPhone 12 në vitin 2020 me teknologji 5G në të gjitha.

Supozohet se modelet e reja të iPhone do të shtohen në iPhone SE 2 tashmë të përfolur që do të arrijë në fillim të vitit, konkretisht gjatë tremujorit të parë të vitit 2020. Prandaj, sipas këtyre analistëve, do të flisnim për një 6,7 -inç iPhone dhe një tjetër 6,1, 5,4 inç i quajtur Pro, atëherë pjesa tjetër do të përbëhej nga një model 6,1 inç dhe një tjetër XNUMX inç më i përballueshëm ...

Analistët vazhdojnë me parashikimet e tyre për vitin 2020

Sipas mendimit tim, mund të them se ato më duken shumë modele iPhone për një vit kalendarik, por ka gjithnjë e më shumë zëra që flasin për tre modele të qarta për vitin e ardhshëm, kështu që shtoni një tjetër, si dhe analistët shpjegojnë në parashikimet e tyre nuk do të ishte shumë problem as për Apple.  Ajo që duket qartë është se të gjitha këto modele do të ishin me teknologji 5G, edhe pse me ndryshime. Në rastin e modeleve Pro, sipas JPMorgan, do të shtohet mbështetja për lidhjen mmWave dhe 5G nën-6GHz dhe në rastin e dy të tjerëve më të përballueshëm ata do të shtojnë vetëm 5G nën-6GHz.

Thashethemet dhe deklaratat e mëparshme nga analistë të tjerë, duke përfshirë edhe të mirënjohurin Ming-Chi Kuo, paralajmëruan gjatë këtyre ditëve se firma Cupertino kishte planifikuar të niste tre modele. Asnjë nga këto nuk mund të konfirmohet ose të mohohet pasi ato janë thashetheme njësoj dhe ka shumë kohë për të bërë para se të dihen detajet reale, por Ajo për të cilën bien dakord të gjithë këta analistë është se ata do të shtojnë 5G.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.