Sipas Kuo, AirPods Pro 2 do të vijë ende me një port Lightning

AirPods Pro

Një nga pajisjet që është përfolur se do të rinovohet në shtator është AirPods Pro.Sekulohej se gjenerata e dytë do të kishte më shumë autonomi, dizajn më të mirë dhe madje edhe ndonjë funksion të ri. Megjithatë, duket se e gjithë kjo mund të jetë në plan të dytë sepse sipas thashethemeve të reja ka të ngjarë që ai të vazhdojë të vijë me portin e karikimit Lightning. Në mesin e vitit 2022 nuk do të kemi standardin USB-C që disa pajisje Apple tashmë e përdorin dhe nuk pritet të arrijë deri në vitin 2023.

Thashethemet janë nisur nga analisti i Apple, Ming-Chi Kuo, i cili ka disa lajme të sakta pas tij. Kjo është arsyeja pse çdo lajm që komentoni ose transmetoni përmes llogarisë suaj në Twitter duhet të trajtohet seriozisht. Me këtë rast, ajo që na tregon është se AirPods Pro, gjenerata e dytë, ato nuk do të vijnë me standardin USB-C por do të kemi akoma portin Lightning.

Pse Apple nuk e përshtat tashmë atë USB-C siç ka bërë, për shembull, në iPad? Pa dyshim, mund të mos keni nevojë për aq shpejtësi për ngarkimin tuaj. Por jashtë aspekteve teknike, ne do të duhet të shohim pak komoditet të përdoruesit. Nuk është e njëjta gjë që keni pajisje të ndryshme Apple me karikues të ndryshëm sesa me të njëjtin. Gjithashtu tendenca globale është që karikuesit të jenë të unifikuar. Në këtë mënyrë ju kurseni në kosto. dhe ndotin më pak gjatë riciklimit të pajisjeve.

Çështja është se Kuo thotë se ne nuk do ta shohim atë standard deri në vitin 2023, kështu që nuk mendoj se është një arsye teknike që e pengon Apple ta prezantojë atë këtë shtator. do të ketë diçka tjetër dhe kam frikë se duhet të jetë një çështje ekonomike, me të cilën Apple do të kursejë miliona duke vazhduar të përdorë Lightning.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.