Sipas Kuo Apple do të rrisë prodhimin e AirTags në tremujorët e dytë dhe të tretë të këtij viti

AIRTAG

Kemi një thashethem të ri nga miku ynë Ming-Chi Kuo. Sot ai nuk ka folur për iPhone 9 apo aiPads Pro të ri. Këtë herë është radha e zinxhirit të ri të Apple, AirTags të shumëpritur dhe të vonuar.

Dhe unë them i vonuar sepse ata janë vonuar shumë në kohë. Shumë prej nesh menduan se kjo pajisje e re do të mbahej nga Tim Cook në xhepin e tij në Keynote të fundit Shtatorin e kaluar dhe se ai do ta tregonte atë ndërsa thoshte atë të "Edhe një gjë ...", dëshirë Duket se së shpejti do ta shohim.

Kuo siguron sot se Prodhuesi me bazë në Shanghai Universal Scientific Industrial do të fillojë furnizimin masiv të AirTags të rinj të Apple në tremujorin e dytë të këtij viti, duke arritur të prodhojë dhjetëra miliona njësi deri në fund të këtij 2020.

Në një shënim kërkimor Kuo me TF International Securities, sigurohet që ky prodhues do të jetë furnizuesi kryesor i zinxhirëve të ardhshëm të Apple, me 60 përqind të prodhimit të tij të përgjithshëm. AirTag përmban një qark të shtypur me baterinë dhe çipin U1 të Apple me mbështetje ultra të gjerë.

Disa thashetheme sugjerojnë që së shpejti do të kemi një prezantim i ri nga Apple, për të na treguar iPhone i ri 9 dhe iPad Pro i ri, me sa duket në 31 Mars. Ndoshta këtë herë nëse Tim Cook e nxjerr AirTag nga xhepi i tij.

Megjithëse nëse afatet e dorëzimit janë të caktuara dhe ato fillojnë të furnizohen ndërmjet tremujorëve të dytë dhe të tretë të vitit, prezantimi i tyre mund të shtyhet deri në WWDC 2020 në qershor. Ndoshta kjo gjithashtu varet nga shkalla e prodhimit, një pyetje aktualisht për shkak të epidemisë së Coronavirus.

IPhone 11 dhe iPhone 11 Pro janë të pajisur gjithashtu me çipin U1 me Ultra Wideband, që sipas faqes së internetit të Apple, "do të çojë në aftësi të reja dhe befasuese". Ndërveprimi me AirTags mund të jetë njëri prej tyre. Ka më pak për të kontrolluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.