Sipas Ming-Chi Kuo, iPhone X mund të mos jetë aq i suksesshëm sa ne presim

IPhone 8 në dy modelet e tij tani është në dispozicion për blerjen tuaj nga disa javë më parë. Dërgesat po dërgohen dhe mblidhen pa ndonjë problem, megjithëse kohët e transportit janë akoma midis 3-7 ditësh, varësisht nga modeli. Ne nuk dimë rezultate, por analistët sugjerojnë që shumë përdorues do të presin iPhone X dhe se numri i iPhone 8 i shitur do të jetë më i ulët se në vitet e tjera.

Një analist i mirënjohur i KGI me emrin Ming-Chi Kuo pohon se iPhone X mund të mos ketë popullaritetin e lartë të shitjeve që po parashikojmë nga dita e prezantimit të tij. Ai gjithashtu komenton se do të jetë një shitës më i mirë, por se iPhone X i vitit 2018 do të jetë fillimi i një cikli më i mirë i shitjeve për Apple.

IPhone X i vitit 2018 do të jetë shumë më i suksesshëm se ai i vitit 2017

Zemërimi për marrjen e një iPhone X është në rritje ndërsa arrijmë në datën kur Apple do të fillojë t'i shesë ato zyrtarisht. Ming-Chi Kuo, një analist i njohur i KGI, ka prodhuar një raport duke deklaruar se IPhone X do të jetë i popullarizuar këtë vit, por azhurnimi i vitit 2018 do të jetë shumë më i popullarizuar, se ai do ta përmirësojë vëllain e tij në shumë mënyra.

Ai gjithashtu komenton se Apple ka qenë më konservatore në kohën e prodhimit të iPhone pasi ata nuk e dinin se cili do të ishte popullariteti i tij në mesin e përdoruesve. Kuo augurs a rënie në shitjen e iPhone 8 në fund të vitit për shkak të kanibalizimi i iPhone X. Me fjalë të tjera, iPhone 8 do të lihet në hije nga shitjet e iPhone të ri të Apple.

Problemi i prodhimit të iPhone X prodhohet nga kamera e përparme që përmban një sërë sensorë në lidhje me Face ID. Kjo po bën që Apple të mos e tejkalojë atë 10.000 terminale të prodhuara në ditë dhe, për këtë arsye, të mos kesh rezerva të mëdha për marketingun e pajisjes.

Kuo thotë se super cikël i vërtetë për iPhone Ai do të mbërrijë në 2018 kur Apple lançon iPhone X të ri (gjenerata e dytë) pasi Apple do të ketë më shumë kohë për të prodhimi i tyre dhe për këtë arsye, do të ketë më pak probleme në koordinimin e logjistikës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   uff dijo

  H MON P e pastër dhe e fortë për konsumatorin. Dua të them, ai i vitit 2018 do të jetë më i mirë, nëse gjithçka tregon se ai i paraqitur do të jetë 2018 sepse ende nuk del në shitje

 2.   pedroj dijo

  Pak kontradiktor artikulli. Ajo thotë nga njëra anë se mund të mos ketë suksesin që pritej dhe nga ana tjetër se do të jetë një kanibalizues me më shumë shitje sesa iPhone 8.

  Mendimi im është që në fund të fundit shitjet midis iPhone X dhe iPhone 8 do të barazohen (tha gjithashtu kohët e fundit një analist). Jo të gjithë do të kenë mundësi të shpenzojnë kaq shumë para dhe madje ka njerëz që, megjithëse munden, nuk i kompensojnë ata dhe tashmë kanë shkuar për iPhone 8. Nga ana tjetër ne kemi stok, i cili për shkak të prodhimit norma do të jetë më e ulët dhe do të ketë njerëz që ju jeni lodhur duke pritur dhe tërhequr për 8, dhe më shumë tani që po afrohet Krishtlindja.

  Ne do të duhet të presim për tremujorin e parë apo edhe diçka më shumë vitin e ardhshëm për të bërë një vlerësim.