Sipas Wozniak "Apple nuk është ajo që ishte më parë"

Steve Wozniak

Pavarësisht se janë larguar nga kompania më shumë se tridhjetë vjet më parë, ka shumë njerëz që kanë Steve Wozniak, bashkë-themelues i kompanisë, si referencë në botën e Apple. Wozniak nuk është ulur kurrë kur i është dashur të kritikojë Apple si dhe kur duhet të lavdërojë kur i bën gjërat mirë.

Disa ditë më parë ai shkoi në programin Conan O'Brien dhe në të mund të shihnim se si Wozniak përdor një Apple Watch, saktësisht i modelit të afrimit me rripin milanez, duke lënë mënjanë modelet e bëra prej ari për të famshmit, siç thuhet në atë intervistë, për të cilën ne tashmë ju informojmë menjëherë.

Wozniak, si shumë të famshëm të tjerë, ka marrë pjesë në forume AMA (Pyet mua ndonjë gjë) në Reddit, në të cilën u paraqiten pyetjeve të të gjithë përdoruesve. Ndër disa nga përgjigjet që tërheqin më shumë vëmendjen tonë mund të lexojmë:

Unë jam pak i shqetësuar për këtë çështje, më pëlqen shumë Apple Watch por kompania na ka çuar në tregun e argjendarive ku blerja e një ore për nga 500 deri në 1000 dollarë thotë shumë si person.

I vetmi ndryshim është rripi në të gjitha orët. Njëzet orë që variojnë nga 500 deri në 1000 dollarë. I vetmi ndryshim është rripi? Kjo nuk është kompania që unë dhe Steve Jobs themelova, nuk është kompania që ndryshoi botën.

Nëse marrim parasysh shifrat jozyrtare të shitjeve për Apple Watch, ora e zezë e Apple ka qenë një sukses, por me sa duket ata nga Cupertino nuk janë të interesuar, për çfarëdo arsye, shpall zyrtarisht shifrat zyrtare të shitjeve dhe ne vetëm duhet të mbështetemi në shifrat e dhëna nga analistët. Lidhur me mendimin që ai ka për Tim Cook, Wozniak pohon se ai është në favor të risive që CEO i tanishëm i kompanisë po fut në secilin version të ri të iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peard howards dijo

  Ky Z. duhet të ndalojë së kritikuari Apple për t'u shfaqur në media. Ai nuk njihet për punën e mëvonshme që i sjell ndonjë famë në botën e IT, përveç kritikës. Jini më pozitivë dhe ndaloni të pendoheni duke kërcyer anijen.

 2.   Miguel Martorell dijo

  Unë filloj të mendoj se nuk e braktisa Applesi jo se Steve Jobs e bëri atë sepse ai gjithmonë pshuronte nga tenxhere duke folur keq.

 3.   barechu dijo

  El Capitan nuk është saktësisht një gëzim për ata prej nesh që i kemi takuar felinat në osx