Sipas Wall Street Journal prodhimi i iPhone 12 vonohet një muaj për shkak të Coronavirus

Ne tashmë kemi të renë iPhone SE mes nesh, një pajisje e re që hyn në kategorinë e smartphone-ve Lowcost dhe çfarë është pajisja e përkryer për këdo që dëshiron të rinovojë pajisjen e tij pa shpenzuar atë që ia vlen një pajisje "e nivelit të lartë" si një iPhone 11. A jeni më shumë nga pajisjet "Pro" të Apple? Nëse duam diçka më shumë sesa një iPhone SE, do të duhet të presim deri në tremujorin e fundit të vitit, për sa kohë që kriza e Coronavirus nuk ndikon në hartën e Apple. Për tani Sipas Wall Street Journal, Apple do të vonojë fillimin e prodhimit masiv të iPhone 12 ...

Duhet thënë që në këtë moment vonesa është vetëm një muajpor kush e di nëse më shumë vonesë do të vazhdojë të grumbullohet. Një vonesë që në këtë kohë do të çonte në një rënie në prodhimin e këtij iPhone 12 të ri me 20%, një përqindje e konsiderueshme pasi që do të çonte në një mungesë në kohën e shitjes. Sigurisht, sipas djemve nga Wall Street Journal, kjo vonesë mund të vonojë edhe shitjen e saj për publikun, diçka që do të lejonte Apple të luante me aksionet dhe të kënaqte gjithë atë publik që dëshiron të bëjë me pajisjen gjatë muajve të parë të jetës së kësaj.

Un vonesë që nuk është aq seriozeNe tashmë pamë se si pajisjet e tjera të Apple u vonuan dhe nuk u lançuan në shtator: iPhone X dhe iPhone XR. Kështu që hej, për djemtë në bllok është e rëndësishme që ky iPhone i ri të jetë i disponueshëm të paktën gjatë sezonit të Krishtlindjeve, por duke parë atë që kemi parë, të ballafaquar me një pasiguri aq të madhe sa ajo që po shkakton këtë krizë të Koronavirusit, do të duhet të presim pak për të parë se si evoluon tregu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.