Sistemi i thirrjeve emergjente në Apple Watch do të vijë në iPhone me iOS 10.2

urgjencë

Ne do të vazhdojmë të analizojmë pak lajmet që do të gjejmë për të ardhmen në aspektin e softverit. Dhe është që kompania Cupertino po i përmbahet një pune të mirë me iOS 10, një nga sistemet operative më të qëndrueshme dhe që paraqet performancë më të mirë që nga iOS 6 (sa herë ato ...). Ardhja e Apple Watch dhe versionit të tij të fundit të sistemit operativ dha një metodë të re të thirrjes emergjente, për të cilën flasim duke shtypur butonin anësor të Apple Watch pesë herë për të bërë thirrjen e urgjencës, diçka që telefoni i Apple do të trashëgojë në iOS 10.2.

Ky "buton paniku" i ri është krijuar për të shpëtuar jetë, dhe ne nuk e dimë nëse do të jetë vërtet në përdorim praktik, por të gjithë mekanizmat parandalues ​​janë të paktë kur bëhet fjalë për sigurinë e njerëzve. Dhe, siç e dini mirë, nëse shtypni butonin anësor të Apple Watch pesë herë radhazi, fillon një telefonatë urgjence, diçka që gjithashtu Do të bëhet në iPhone kur të vijë versioni 10.2 i sistemit operativ apple.

Por jo gjithçka do të jetë atje, dhe pajisja do të fillojë të lëshojë një tingull mjaft të ashpër, siç mund ta shihnim në Podcast të përjavshme që kolegët tanë kryen mbrëmë dhe që mund ta shihni në videon që kemi lënë vetëm sipër, duke demonstruar se si funksionon sistemi.

Shfrytëzojmë këtë mundësi për të kujtuar se çdo të martë kryejmë iPhone News Podcast, në orën 23.45:XNUMX në kanalin tonë YouTube ku mund të merrni pjesë në shfaqjen më rigoroze drejtpërdrejt dhe në të cilën ju azhurnojmë në të gjithë javën teknologjike, nga çfarë është Apple dhe çfarë jo, prandaj mos e humbni, në YouTube dhe në aplikacionin tuaj të zakonshëm Podcast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.