Skanuesi Iris po vjen në iPhone vitin e ardhshëm

skaner irisi-iphone-8

Shumë prej tyre kanë qenë përdoruesit të cilët kanë deklaruar pasi mësuan se Samsung Note 7 integroi një skaner të irisit, se ishte budalla, se nëse me syze dielli nuk funksionon, se qoftë në dritë të dobët, nëse nuk është optimizuar ende mirë… Duket se Kur Samsung lëshon një tipar të ri që nuk është ende i disponueshëm në iPhone, duhet të shihet poshtë. Për të gjithë ata përdorues që kanë kritikuar përdorimin e një skaneri të irisit në Shënimin 7, duhet të dini se iPhone i ardhshëm, i cili do të jetë përvjetori i dhjetë, do të integrojë një skaner të irisit, siç raportohet nga DitiTimes.

skaner irisi-galaktikë-shënim-7

DigiTimes pretendon se burimet e këtij lajmi vijnë nga zinxhiri i furnizimit. Më parë i njëjti medium deklaroi se mbërritja e mundshme e një skaneri të irisit nuk do të mbërrinte deri në vitin 2018. Duket se kompania ka avancuar planet për të zbatuar këtë masë të re sigurie që do të plotësohej me Touch ID, pasi që ky skanues i ri i irisit nuk nënkupton zhdukjen e Touch ID. Skaneri i irisit është ideal kur kemi duar të zënë ose njollosur dhe duhet të përdorim pajisjen.

Por edhe ky skanues i irisit gjithashtu do të lejojë që ajo të përdoret për të konfirmuar pagesa përmes Apple Pay, siç mund ta bëjmë aktualisht përmes Touch ID. Irisi i syrit është i barabartë ose më kompleks sesa një gjurmë gishtash, prandaj prodhuesit duket se duan të zgjedhin këtë masë sigurie që më në fund mund të zëvendësojë sensorin e gjurmës së gishtit në të ardhmen.

Sipas DigiTimes, Xintec, e cila është e lidhur me prodhuesin e Apple TSMC, do të fillojë prodhimin masiv të çipave të njohjes së irisit në vitin 2017. Kjo masë e re e sigurisë do të zbatohej në modelet që kompania me bazë në Cupertino lançon në treg vitin e ardhshëm. Për momentin ne do të dëshirojmë se sa nga thashethemet që rrethojnë iPhone 7 janë konfirmuar për të filluar të flasin për përvjetorin e iPhone 10, i cili do të dalë në treg vitin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Vinil dijo

    Android përsëri kopjon