Skype për iOS tashmë na lejon të mjegullojmë sfondin e thirrjeve tona

Skype

Gjatë muajve të fundit, aplikacione për thirrje me video Ata janë bërë më të përdorurat praktikisht në të gjithë botën, për të ruajtur kontaktet me seritë tona të dashura, gjatë izolimit, dhe për të qenë në gjendje të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia, një ndryshim në trendin e punës që duket se ka ardhur për të qëndruar, të paktën ndër ndërmarrjet e mëdha të teknologjisë.

Zoom, Skype, Skuadrat, Google Meet ... kanë qenë shërbimet më të përdorura, shërbimet që kanë shkuar duke shtuar veçori të reja në lëvizje të përpiqen të tërheqin sa më shumë përdorues. Pavarësisht se më e keqja ka mbaruar, ato vazhdojnë të azhurnohen për të shtuar veçori të reja. I fundit që e bën këtë është Skype.

Skype, aplikacioni i thirrjeve video të Microsoft-it, sapo është azhurnuar në iOS për të shtuar një tipar të ri, një tipar që shumë nga përdoruesit e tij do ta vlerësojnë dhe që Turbullon sfondin e thirrjeve video.

Kjo karakteristikë, e cila tashmë ishte e disponueshme në versionin desktop dhe përmes internetit përmes Meet Now (gjithashtu nga Skype), përdorni Inteligjencën Artificiale për të njohur se cilët janë elementët jo-lëvizës të sfondit për t'i turbulluar ato duke mbajtur fokusin në çdo kohë të duarve, krahëve, kokës (përfshirë flokët).

Microsoft nuk përdor fokusin automatik të kamerës sonë, kështu që kjo veçori është i disponueshëm praktikisht në të gjitha terminalet që mund të ekzekutojë versionin më të fundit të Skype për iOS, qoftë iPad, iPhone apo iPod touch.

Sipas kompanisë, ky efekt i paqartë i sfondit është shumë i ngjashëm me atë që mundemi gjeni në foto me efekt bokeh, veçanërisht në mënyrën portrete të iPhone, por në video, një funksion që Galaxy S20 na ofron gjithashtu kur regjistroni video, jo vetëm duke bërë fotografi.

Skype është në dispozicion për tuajin shkarkoni plotësisht falas, është i pajtueshëm me të dy iPhone dhe iPad dhe iPod touch dhe është një nga shërbimet që ofron cilësinë më të mirë të audios dhe videos sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.