Snapseed është azhurnuar duke ofruar mbështetje për skedarët RAW

Snapseed

Redaktori i fotografive në Google, Snapseed sapo ka marrë një azhurnim të madh në versionin e tij për iOS, ndër të cilët ne gjejmë funksione të reja dhe përmirësime në ndërfaqen e përdoruesit. Me këtë azhurnim, aplikacioni arrin në versionin 2.9, risia kryesore e të cilit është pajtueshmëria me skedarët RAW. Snapseed tani mbështet formatet RAW që krijojnë 144 modele kamerash në treg, kështu që ne do të jemi në gjendje të modifikojmë ekspozimin, ngjyrat, ekuilibrin e bardhë ... në të gjitha ato fotografi në të cilat kushtet në të cilat kemi marrë imazhin nuk ishin të sakta.

Ky azhurnim gjithashtu na sjell një mjet të ri të quajtur Face që na lejon të nxjerrim në pah fytyrat në fotografi, përveç korrigjimit të papërsosmërive të lëkurës, eliminimit të syve të skuqur si dhe bërjes së tyre më të qartë ... Trajtimi që marrin imazhet në formatin JPG kur i eksportojmë është përmirësuar gjithashtu, në mënyrë që ne do të jenë në gjendje të konfigurojnë nivelin ideal të kompresimit në mënyrë që imazhi të përputhet sa më afër realitetit.

Çfarë ka të re në versionin 2.9 të Snapseed

  • Mjeti i ri i fytyrës: një mjet fotografik me të cilin mund të theksoni më shumë fytyrat, të hiqni papërsosmëritë e lëkurës dhe të shkëlqeni sytë.
  • RAW për iOS: Mbështetje e plotë, amtare, jo shkatërruese RAW për 144 modele kamerash. Ndriçoni hijet, ktheni pikat kryesore, shtoni strukturë dhe detaje në të dhënat origjinale RAW, aplikoni rregullime të imëta të Bilancit të Bardhës në të dhënat vendase RAW dhe shumë mundësi të tjera.
  • Vendosni shkallën e kompresimit që preferoni për JPG, ose madje ruani ato pa humbur të dhëna (PNG) kur i eksportoni.
  • Ndryshimet në UI dhe rregullimet e problemeve.

Ekipi ynë ka punuar për shumë vite për të profilizuar 144 modele kamerash në mënyrë që Snapseed të lexojë të gjitha të dhënat e sensorit nga skedari RAW. Tani kur ndryshoni ekspozimin në një skedar RAW në Snapseed është si të rregulloni vetë cilësimet në kamera: Të dhënat me rezolucion të lartë, diapazon plotësisht dinamik nga çipi CCD ose CMOS mund të ndryshohen tashmë.

Si një aplikacion i Google, Snapseed është gjetur në dispozicion për shkarkim plotësisht falas në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.