Instagram shton sondazhe në kohë reale në Tregimet tuaja

Nëse Instagram do të ishte bërë larg ngrënësi kryesor i të dhënave tona mobile, tani na duheshin vetëm shtesa të reja që përfundojnë duke na mbajtur të bllokuar brenda kjo spirale e videos së shkurtër dhe të përkohshme kushtuar vetëm ngopjes së dëshirës për thashetheme.

Dhe është se Instagram duket se e ka kapërcyer edhe një herë, përsëri përmes frymëzimit që merr nga Rrjetet e tjera Sociale. Këtë herë Instagram dëshiron të përtërijë duke shtuar sondazhe në kohë reale gjatë Stories të përdoruesve të saj. 

Padyshim që këto sondazhe do ta bëjnë një histori ose transmetim të drejtpërdrejtë më interesant, dhe në rastin e Spanjës është akoma në modalitetin e provës, pasi kemi parë se si u shfaq dhe u zhduk gjatë pasdites së djeshme (nuk e dimë nëse vazhdon të punojë ) E vërteta është se është një lëvizje jashtëzakonisht interesante dhe kjo do të lejojë përdoruesit me më shumë ndjekës të jenë më të vetëdijshëm për atë që mendojnë me të vërtetë fansat e tyre, për këtë ata tani mund të përfitojnë nga ky mjet. Ne patjetër nuk dyshojmë që media do t'i përdorë këto sondazhe më shpesh, po, pasi gjithçka në Instagram i nënshtrohet një mundësie mjaft të madhe trolling, por ndoshta gjëja më kurioze për këtë temë është atje. Me pak fjalë, ne hapim krahët për secilin nga lajmet nga Rrjetet tona Sociale të preferuara, më shumë nëse ato janë opsionale, jo si Statusi i WhatsApp.

Ndërkohë, Instagram dhe aplikacionet e tjera të grupit Facebook vazhdojnë të konsumojnë të dhëna celulare dhe bateri me një ritëm të pazakontëDuket e pashmangshme që Facebook të japë performancë plotësisht të barabartë të pajisjes sonë për sa kohë që jemi të lidhur me rrjetet e tyre sociale. Në fakt, larg asaj që mund të duket, falë diversifikimit të produkteve, Facebook ka arritur të na bëjë më të varur se kurrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.