Sonos do të integrojë AirPlay 2 dhe Siri në altoparlantët e tij

Sonos do të integrojë AirPlay 2 dhe Siri në altoparlantët e tij

Ashtu siç po vinte përfolur Për muaj me radhë, firma prestigjioze e nivelit të lartë audio Sonos ka njoftuar tashmë fillimin e ardhshëm të një altoparlant i ri inteligjentSonos Një, çfarë do të jetë në përputhje me asistentë të shumtë dixhitalë, si Alexa ose Amazon Assistant i Amazon, por që gjithashtu nënkupton ardhjen e lajmeve interesante për përdoruesit e Apple.

Kompania Sonos gjithashtu ka njoftuar zyrtarisht planet e saj për të integruar funksionin e ri të riprodhimit të muzikës pa tel AirPlay 2 Apple në altoparlantët e saj pa tel. Dhe kjo nuk është e gjitha.

Sonos dhe Siri do të kuptojnë njëri-tjetrin së shpejti

Tani është zyrtare. Sonos synon që AirPlay 2, Teknologjia wireless e Apple, është në përputhje me altoparlantët e saj dhe kjo është deklaruar zyrtarisht nga kompania. Ky i ri u kthye në skenë gjatë Konferencës së fundit World Wide Developer në qershor si një tipar i iOS 11 që do të punojë me HomePod që Apple planifikon të nisë në fund të vitit, altoparlantë të rinj Beats, dhe gjithashtu produkte të tjerë nga i treti -prodhuesit e partive.

Sonos do të integrojë AirPlay 2 dhe Siri në altoparlantët e tij

Deri më tani, Sonos nuk e ka mbështetur teknologjinë Apple të AirPlay 2, ajo thjesht kishte hequr dorë nga synimet e saj për ta bërë këtë në të ardhmen.

Së bashku me këtë risi, Sonos gjithashtu e konfirmoi atë altoparlantët tuaj pa tel mund të kontrollohen nga çdo pajisje me Siri si iPhone ose iPad, pikërisht falë asaj mbështetjeje për AirPlay 2. Si pasojë, kjo pajtueshmëri e re duhet të lejojë gjithashtu çdo përmbajtje e disponueshme në iOS, por jo e disponueshme aktualisht në Sonos, mund të luhet në altoparlantët Sonos (si Overcas, Apple Podcasts, etj.).

Sonos do të integrojë AirPlay 2 dhe Siri në altoparlantët e tij

Në këtë drejtim, e njoftuar së fundmi Sonos Një i cili do të lançohet më 24 tetor me një çmim prej 229 euro dhe tani mund të rezervohet në faqen zyrtare të internetit Të markës, do të punojë me AirPlay 2. Dhe nga shtrirja, ne nxjerrim përfundimin se të gjithë folësit ekzistues të Sonos duhet gjithashtu të punojnë me këtë teknologji, megjithëse është diçka që ende nuk është konfirmuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.