Sonos lançon altoparlantë të rinj duke theksuar një shirit zanor me Dolby Atmos

Shumë prej jush do ta dinë Sonos, ndoshta marka më e mirë e altoparlantëve në treg. Një prodhues që shumëkush dëshiron t’i ngjajë, duhet të shohim vetëm Apple me HomePod-in e saj, por ka dalë në treg për një kohë të gjatë dhe e vërteta është se ato tejkalohen me çdo lansim. Kohët e fundit kemi parë se si Sonos u lansua në tregun e altoparlantëve inteligjentë, me asistentë virtualë, të gjithë pa lënë pas dore cilësinë e zërit të tyre. Tani ata kthehen me altoparlantë të rinj premium: një shirit zanor i ri (me Dolby Atmos), një nën-vufer i ri dhe një altoparlant i ri i përsosur për audiophiles. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e altoparlantëve të rinj që Sonos ka hedhur në treg.

Asistentë virtualë në Dolby Atmos

Ne fillojmë me shirit zëri, një produkt me të cilin ata luajtën në Sonos kur lëshuan rrezen Sonos, por arrin kulmin me këtë të ri Harku Sonos, shiriti i ri zanor i pajtueshëm me Dolby Atmos. Çfarë do të thotë kjo? Qenien E pajtueshme me Dolby Atmos do të thotë të jesh nën këtë standard, diçka që është bërë standard në tregun audioviziv. Dhe ky Sonos Arc mbart me vete 11 drejtues tingujsh që na japin audio perfekte 3D A ju kujtohet kur mbushëm shtëpitë tona të altoparlantëve me Kinemat e Famshme të Famshme?

Padyshim që duhet të kemi parasysh që burimi i audios, ajo që ne riprodhojmë përmes këtij Sonos Arc, duhet të jetë një tingull i pajtueshëm me atë standard Dolby Atmos, po, është gjithashtu i pajtueshëm me Dolby Digital 5.1, një standard shumë më i përhapur që është më i vjetër. Dhe nëse jeni ndjekës të markës Sonos, do ta njihni True Play, sistemi i kalibrimit të markës që e bën zërin të përshtatet në dhomën tonë, dhe padyshim që ne gjithashtu e kemi në dispozicion me këtë Sonos Arc.

Çdo gjë ka një çmim, dhe ky Sonos Arc do të jetë në dispozicion në 10 Qershor për asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 899 euro, një çmim jo i përshtatshëm për të gjitha xhepat por kjo është e qëndrueshme për shkak të teknologjisë që përfshin. Do të jetë në dispozicion në të zezë dhe të bardhë mat, dhe ne tashmë ju themi se dizajni është i mahnitshëm.

Audiophiles gjithashtu kanë të drejtë për produkte të reja

Dhe ne e themi atë audiofilet Ata gjithashtu kanë të drejtën për produkte të reja sepse Sonos gjithashtu ka dashur të rinovojë dy nga produktet e saj kryesore: Sonos Five, azhurnimi i legjendës Play 5 që ofron një tingull tipik të studiove më të mira; dhe Sonos Sub, nën-vufer i markës kompatibil me të gjitha sistemet zanore Sonos që do të na sigurojnë një bas shtesë perfekt për meloditë tona më të mira.

Produktet që shkojnë nga 799 euro në rastin e Sonos Sub, në 579 euro në rastin e Sonos Five. Produkte që mund të konsiderohen me çmim të lartë, por ia vlen çdo qindarkë që kushtojnë për shkak të cilësisë së zërit që ato ofrojnë. Siç e përmendëm, të gjithë ata do të jenë në dispozicion globalisht nga 10 qershori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.