Sonos Move tani i disponueshëm në të bardhë dhe me një orë më shumë autonomi

Një nga markat tona të preferuara kur bëhet fjalë për zërin sapo ka azhurnuar altoparlantin celular me cilësi më të lartë dhe më të plotë në treg, Sonos Move. Një ngjyrë e re "e bardhë hënë" dhe një orë shtesë e autonomisë me anë të një azhurnimi të softuerit janë risitë kryesore.

Termi "altoparlant portabël" zakonisht shoqërohet me cilësi të pranueshme të zërit dhe lidhje Bluetooth. Sonos ka dashur të shkëpusë këtë mendim me Sonos Move të tij, një altoparlant që ne ishim në gjendje ta analizonim disa muaj më parë dhe që është një nga të paktët që mund të lënë në hije HomePod për sa i përket cilësisë së zërit dhe performancës. Lidhja AirPlay 2 dhe Bluetooth, rezistenca ndaj ujit, autonomia deri në 11 orë, integrimi me Alexa dhe asistentin e Google Assistant, i pajtueshëm me Spotify, Apple Music dhe shërbime të tjera transmetimi ... është e vështirë të mendosh për një tipar që mungon në listën e gjatë të specifikimeve të këtij Sonos Move.

Tani është gjithashtu në dispozicion në një ngjyrë të bukur "të bardhë hëne" që i shtohet të zezës që u lansua disa muaj më parë. Kompania ka lëshuar gjithashtu një azhurnim softueri për të gjithë Sonos Move-in tuaj që ju jep një orë më shumë autonomi falë konsumit më efikas të cilët kanë arritur pasi kanë punuar me altoparlantin e tyre Sonos Arc, një shirit të ri zëri për televizionin tuaj. Me atë orë shtesë të autonomisë, përdorimi i deri në 11 orë arrihet përmes baterisë së integruar të Sonos Move ndërsa është jashtë bazës së saj të karikimit.

Ky model i ri i bardhë hënor mund të merret nga 7 korriku në dyqanin e tij zyrtar (lidhje) me një çmim prej 399 €. Modeli i zi me të njëjtat karakteristika tani është i disponueshëm si në dyqanin tuaj ashtu edhe në dyqanet e tjera në internet. Nëse dëshironi një altoparlant inteligjent me cilësi superiore të zërit dhe HomePod nuk mbaron së mbushuri, ky Sonos Move mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.