Sonos përgatitet të lëshojë një altoparlant portabël me Bluetooth dhe AirPlay 2

Ju e dini se çfarë na pëlqen folës sonos, një sërë altoparlantësh të lidhur që mund të arrijnë fundin e lartë pavarësisht se nuk janë ndër rrezat kryesore të tingullit HiFi. Pavarësisht kësaj, ne na pëlqejnë ata, dhe kjo është për shkak se lidhja që na ofrojnë këta altoparlantë duhet të merret parasysh, dhe ato tingëllojnë tepër mirë, dhe ata e bëjnë atë më mirë nëse kemi më shumë se një dhe gëzojmë funksionin multiroom që lejon ne të shijojmë muzikën tonë në të gjitha dhomat tona.

Dhe pikërisht sot ne ju sjellim lajme në lidhje me Sonos, dhe duket se këtë javë ekipi i Sonos ka dërguar ftesa në shtypin e teknologjisë për një ngjarje në të cilën ata do të prezantojnë pajisje të reja. Me çfarë duan të na befasojnë? Epo, gjithçka tregon se gjëja tjetër që shohim nga djemtë Sonos, pas mbërritjes së tyre në raftet e Ikea, do të jetë një altoparlant i ri portabël me Bluetooth dhe AirPlay 2. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë rreth kësaj nisjeje.

Po, ardhja e Bluetooth në Sonos është e rëndësishme, pasi që deri më sot ata janë përpjekur ta shmangin atë në sajë të përfitimeve të transmetimit të audios përmes Wi-Fi, por është e vërtetë që tregu gjithmonë e ka kërkuar atë dhe është që nganjëherë ne e gjejmë veten me atë nevojë dhe për fat të keq kjo nuk ishte nuk është e mundur me Sonos. Ky folës i ri Sonos që është gjithashtu i lëvizshëm do të ketë Bluetooth dhe mbështetje audio Wi-Fi me AirPlay 2. Këtu ju lëmë më shumë informacione se si do të duket ky altoparlant i ri Bluetooth Sonos:

 • Altoparlanti është më i madh se sa duket në foto. Për të marrë një ide për madhësinë e saj, ajo është më e gjatë dhe pak më e gjerë se Sonos One / Play: 1.
 • Mbështet komandat zanore pa duar nga Amazon Alexa ose Google Assistant.
 • Altoparlanti portativ Sonos karikohet përmes një stacioni bazë (nuk e dimë kapacitetin e baterisë së tij). Kur është larg njësisë bazë, mund të rimbushet edhe përmes USB-C. Nëse e merrni atë në një udhëtim, nuk do të duhet domosdoshmërisht të sillni bazën.
 • Ka një dorezë të integruar në pjesën e pasme për transport të lehtë. Isshtë pjesë e modelit bazë të pajisjes, jo një pajisje shtesë ose një lloj rripi.
 • Në pjesën e pasme është një buton që kalon midis modaliteteve Bluetooth dhe Wi-Fi (Sonos standard).
 • Kur jeni në modalitetin Bluetooth, altoparlanti nuk mund të kontrollohet me aplikacionin Sonos. Ajo sillet si çdo altoparlant tjetër Bluetooth. Ju çiftoni një pajisje dhe keni mbaruar.
 • Komandat zanore pa duar për Alexa dhe Google Assistant nuk janë gjithashtu të disponueshme (aktualisht) në modalitetin Bluetooth.
 • Në modalitetin normal Wi-Fi, altoparlanti shfaqet si çdo pajisje tjetër Sonos në aplikacion, por me një tregues të baterisë.
 • Ashtu si altoparlantët e tjerë të fundit Sonos, altoparlanti portativ Sonos do të mbështesë AirPlay 2 të Apple.

Dhe jo vetëm kaq, siç e dini, altoparlantët Sonos mund të përdorin aplikacionin Sonos që ne kemi instaluar në iPhone tonë për të barazuar tingullin e altoparlantëve sipas dimensioneve dhe karakteristikave të dhomës në të cilën ndodhet. A barazimi që në këtë Sonos të ri me Bluetooth mund të bëhet pa nevojën e një pajisjeje në sajë të mikrofona që përfshin altoparlantin për përdorim me asistentët virtualë, ne shkojmë në stilin e HomePod të Apple. Ne po presim me padurim këtë botim dhe do t'ju japim më shumë informacion sapo të dalë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.