Sonos prezanton Sonos Move të ri, për të shijuar tingullin larg shtëpisë

Sonos dëshiron që ne të shijojmë muzikën tonë kudo, prandaj ajo sapo prezantoi Sonos Move të saj të ri, një altoparlant që vërteton se transportueshmëria nuk duhet të jetë në kundërshtim me cilësinë. Me dhjetë orë autonomi, certifikimin e tij IP56 dhe pajtueshmërinë me AirPlay 2 dhe Bluetooth, është Sonos i parë që nuk ka nevojë të futet në prizë për të punuar.

Përveç kësaj, ai gjithashtu ka prezantuar një Sonos One SL i ri, pa mikrofona për ata që lëvizin nga asistentët virtualë, dhe porti i ri Sonos, pasardhësi i Sonos Connect për të sjellë tingullin inteligjent të Sonos në stereot tradicionale. Ne ju japim detajet më poshtë.

Sonos Leviz

Një altoparlant inteligjent i krijuar për të qenë kudo, brenda ose jashtë shtëpisë tuaj. Isshtë një Sonos, që do të thotë se i shtohet të gjithë sistemit tuaj të mëparshëm dhe se gëzon të gjitha funksionet e disponueshme në aplikimin e tij dhe se cilësia e zërit është pa dyshim. Dy amplifikatorë të klasit D, një cicërimë e drejtuar nga poshtë dhe një woofer i integruar në mes garantojnë një përvojë të shëndoshë në nivelin e asaj që na ka mësuar Sonos. Sigurisht është i pajtueshëm me AirPlay 2 dhe mund të shtoni Alexa ose Google Assistant, ashtu si preferoni, në mënyrë që me katër mikrofonët e saj ta menaxhoni me zërin tuaj.

Por ka veçori të tjera unike, siç është bateria e integruar që i jep asaj një diapazon prej 10 orësh në punë, deri në 120 orë në gatishmëri. Rimbushet përmes USB-C ose me bazën e përfshirë të karikimit, kështu që gjithmonë mund ta keni në bazën e tij dhe thjesht ta merrni për të shijuar tingullin në një vend tjetër. Dhe nëse e çoni atje ku WiFi juaj nuk arrin, mos u shqetësoni, sepse mund ta lidhni pajisjen tuaj përmes Bluetooth. Çmimi i tij është 399 € dhe është në dispozicion vetëm në të zezë. Tani mund ta rezervoni dhe do të jetë në dispozicion nga 24 shtatori në Spanjë dhe Meksikë, përveç Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të tjera evropiane.

Sonos One SL dhe Sonos Port

Sonos nuk ka dashur të harrojë ata që nuk duan një asistent virtual në altoparlantin e tyre, dhe megjithëse në të gjitha produktet e tyre është diçka që mund të çaktivizohet, madje hesht mikrofonin, pse të paguash më shumë për diçka që nuk do të përdorësh ? Kështu ka paraqitur Sonos One SL, i cili është një Sonos One pa asistent virtual për 199 € i cili do të jetë në dispozicion nga 12 shtatori.

Dhe së fundmi, Sonos Port na ka treguar gjithashtu, azhurnimin e saj Sonos Connect, i cili shërben për të zgjeruar sistemin Sonos në stereot dhe marrësit tradicionalë. Çmimi i tij është 399 € dhe do të jetë në dispozicion nga 12 Shtator në një bazë të kufizuar, me disponueshmëri të plotë nga Janari 2020.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.