Sonos Beam, një shirit zanor me Alexa dhe AirPlay 2

Sonos është një firmë e altoparlantëve të dizajnit me specifikime Hi-Fi që ne i kemi analizuar në më shumë se një rast këtu në iPhone News. Firma vazhdon të paraqesë lajme të tilla si kjo shirit i ri i zërit që integron Alexa dhe AirPlay 2, është Rreze Sonos. Produkti më i fundit audio për të konkurruar drejtpërdrejt me HomePod.

Ka shumë arsye pse Sonos Isshtë një nënshkrim i zakonshëm midis përdoruesve të Apple në përgjithësi, cilësia e saj e ndërtimit, si dhe aftësitë dhe përputhshmëritë e saj e bëjnë atë një markë tërheqëse.

Rreze, siç quhet kjo shirit i zërit, e cila fillon me 449 euro në Spanjë, do të arrijë direkt në dy ngjyra, e zezë dhe e bardhë, pasi gjithmonë mirëmbahet minimalizmi i dizajnit Sonos për të përjetësuar vulën e tij të identitetit, dhe e vërteta është që ne priren t'i pëlqejnë shumë. Ideja është që të kemi shumë më tepër sesa një shirit zanor, dhe kjo është se përfshin AirPlay 2, standardi i ri për transmetimin e përmbajtjes nga Apple, në të njëjtën kohë që na premton pajtueshmëri me Alexa, ndihmësi virtual i Amazon që do të nisë në Spanjë, me testet e para të konfirmuara tashmë. Realiteti është se nuk mund të kërkoni më shumë për më pak dhe në çmim konkurron drejtpërdrejt me HomePod të Apple.

Për të gjitha shijet, pasi kjo shirit zanor ka vlerë me lidhje HDMI shoqëruar me një dalje optike për ata që preferojnë një lidhje tjetër. Goesshtë e vetëkuptueshme që është MultiRoom si të gjitha pajisjet e markës dhe ka qasje të drejtpërdrejtë në aplikacionet e veta të integruara në sistem, si dhe Spotify dhe ofruesit e tjerë të muzikës në internet. Ju nuk do të humbni asgjë me këtë produkt, i cili edhe pse nuk është i lirë, është një nga më të kompletuarit dhe cilësia e Sonos është e padiskutueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Keko dijo

  Specifikimet ?? Fuqia ?? Të dish më shumë sesa çmimi do të ishte mjaft mirë, them unë.

  ♂️