Sony gjithashtu planifikon të lëshojë lojëra për iOS; më shumë se 5 në 2018

Karakteret Sony në iOS Kishim dyshuar prej kohësh nëse pajisjet mobile do të përfundonin duke zëvendësuar konzot. Epo, të jem i sinqertë, unë mendoj se koha nuk do të vijë kurrë, pasi që konzolët konvencionale gjithashtu përmirësohen me kalimin e viteve, por unë besoj se një iPhone mund të zëvendësojë lehtësisht tastierat portative si PSP ose PS Vita. Problemi që ky të jetë një realitet janë pikërisht lojërat, por informacioni më i fundit në Sony Na bën të mendojmë se momenti mund të jetë më afër sesa mendojmë.

Këtë fundjavë, prodhuesi japonez i lojërave konfirmuar për të cilët punon nisni më shumë se 5 lojëra për iOS dhe Android. Afati i fundit është 2018, domethënë, Sony do të lëshojë 5 lojëra në të cilat ne do të jemi në gjendje të shohim disa nga personazhet që duam kaq shumë në platformën PlayStation në 2017. Por cilat lojëra do të fillojnë ata gjatë 15 muajve të ardhshëm?

Sony do të lëshojë lojëra për pajisjet mobile, por cilat?

Sony njoftoi se do të lëshojë ato 5 lojëra para 2018, por nuk kam hyrë në detaje. Në fakt, edhe nëse do të flisja për 5 tituj, nuk përjashtohet që ata planifikojnë të fillojnë më shumë lojëra, të cilat do të ishin një lajm shumë i mirë për adhuruesit e disa prej personazheve në pronësi të Sony.

Çështja është se, megjithëse duket se shitjet e PlayStation 4, si paraardhësit e tij, janë të mira, në Japoni ata duhet të luftojnë për të shitur njësi. Duke pasur këtë në mendje, Sony duhet të reagojë dhe çfarë mënyre më të mirë për të marrë shitje sesa duke lansuar lojëra për pajisjet që i mbajmë gjithmonë me vete? Kjo është diçka që SEGA e ka bërë tashmë, i cili ka ardhur për të nisur lojërat Mega Drive për iOS, dhe Nintendo do ta bëjë gjithashtu.

Tani që kemi konfirmimin zyrtar, duhet vetëm të presim për të parë se cilët janë titujt e parë që arrijnë në App Store. Personalisht, do të doja të vinte Perëndia e Luftës, megjithëse duke pasur trofe platin në 6 këstet e tij nuk jam plotësisht i sigurt për këtë. Nuk do të dëmtonte nëse ata krijuan përsëri "Zoti i Luftës: Tradhtia" (video), një lojë që është në dispozicion vetëm për telefonat Java pa të cilin nuk kuptohet fillimi i God of War 2.

Cilët karaktere të Sony dëshironi të shihni në iPhone tuaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.