Sony lançon 'Visual Story' një aplikacion me të cilin fotografët e ngjarjeve mund të ndajnë fotot e tyre menjëherë

Këto ditë kam parë shumë seminare si COVID ka ndryshuar industrinë audiovizive. Dhe është që gjithçka ndryshon, veçanërisht në nivelin e prodhimit, por edhe në nivelin e pas-prodhimit. Kompanitë e dinë këtë dhe duan ta bëjnë jetën pak më të lehtë për ne. Sot ju sjellim një Propozimi i Sony që do të lehtësojë ndërveprimin midis fotografëve, nga dasmat?, dhe klientët tuaj. Sony sapo prezantoi Visual Story ...

Goesshtë e vetëkuptueshme që edhe pse Sony dëshiron ta shesë këtë aplikacion si një aplikacioni i projektuar për fotografët e dasmave, mund të ekstrapolohet për fotografët e çdo ngjarje ... Visual Story është lansuar në këtë moment në App Store në Shtetet e Bashkuara, megjithëse ideja është që Sony do të nisë aplikacionin në të gjithë botën. Operacioni është shumë i thjeshtë: fotografi po bën fotografi të ngjarjes, këto janë ngarkuar direkt në renë Sony përmes kamerave të saj të përputhshëm (a7S III, a7c, a7R IV, a9 dhe a9 II), dhe nga një iPad ne mund të shohim të gjitha fotot, t'i modifikojmë ato menjëherë dhe t'i ndajmë ato me klientin tonë. Kjo është ideja kryesore. Sigurisht, padyshim që e gjithë kjo rrjedhë e punës të funksionojë duhet të shkoni në arkë dhe të blini një nga Sony planifikon të fillojë me 22 dollarë.

E dobishme? Në fund të fundit është një pyetje se si doni të punoni. Unë kam marrë pjesë në ngjarje duke regjistruar video ose duke bërë fotografi dhe në fund klienti dëshiron të ketë materialin e tij sa më shpejt të jetë e mundur. duke pasur mundësinë që klienti të mund të shohë përmbajtjen në lëvizje i bën gjërat shumë më të lehta, dhe sidomos kur gjithçka mund të bëhet nga kabllot. Historia vizuale gjithashtu na lejon vendosni logot automatikisht, lidhje me rrjetet sociale në galeritë në internet, ose madje bëni redaktime me paravendosje (gjë që mund ta kemi paracaktuar para ngjarjes). Sigurisht, ne po përballemi me një aplikacion të krijuar për profesionistë që mbulon nevojat e tyre, ai është plotësisht i disponueshëm për këdo tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.