Bashkëkryetari i Televizionit Sony Pictures bashkohet me Apple TV +

Apple TV + po ngrihet pak nga pak. Nga Cupertino, përmbajtja origjinale vazhdon të promovohet, duke u dhënë më shumë rëndësi vazhdimeve ose para-filmave të sukseseve të mëdha në kinema. Megjithëse publikimet e tyre janë të pakta çdo muaj, ata përpiqen të botojnë disa përmbajtje përkatëse herë pas here. Më 10 korrik do të marrim në programim serialin Zërat e Vogël dhe filmin Zagar, me protagonist Tom Hanks. Risi e fundit rreth Apple TV + është dorëheqja e bashkë-kryetarit të Sony Pictures Television, Chris Parnell, për bashkohuni në ekipin Apple TV + si ekzekutiv i lartë i programimit.

Dalja e Televizionit të Sony Pictures Vazhdon

Mjaft drejtues të Televizionit Sony Pictures kanë lënë këtë kompani për t'u bashkuar me shërbimin e Apple. Dy rastet e para që tërhoqën më shumë vëmendje ishin në vitin 2017, kur ende nuk kishim asnjë tregues të shërbimit. Ishte rreth Jamie Ehrlicht y Zack VanAmburg, dy bashkëkryesues të Sony Pictures Television. Ata erdhën në kompani nën komandën e Eddy Cue dhe kishin një qëllim: të drejtonin programimin e përmbajtjes video në të gjithë botën.

Ekzekutivi i ri që largohet nga Televizioni Sony është Chris Parnell, një tjetër bashkë-kryetar i kompanisë me bazë në Kaliforni. Hyni në Apple bazuar në ekzekutiv i programimit i moshuar, si ish-shokët e tij Ehrlicht dhe Van Amburg. Pas 16 vitesh në kompani, bashkohet me Apple me një ekip prej dhjetëra personash. Ky ekip do të përpiqet të promovojë zhvillimin e serive origjinale nga Apple TV + me qëllim tërheqjen e përdoruesve të rinj të interesuar për përmbajtje të re, të freskët dhe tërheqëse.

Shembuj të shkëlqyeshëm të serive në të cilat Chris Parnell ka qenë në gjendje të marrë pjesë janë tituj të tillë të rëndësishëm si Outlander, The Blacklist, Breaking Bada, Preacher, The Tick ose Electric Dreams.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.