"Sot në Apple" ju mëson se si të bëni fotografi gjatë natës në një udhëzues të ri për videot

sot në Apple

«Sot në Apple»Ashtë një program leksionesh dhe mësimesh që Apple i ka mësuar personalisht për vite me radhë në dyqanet e tij fizike të Apple. Ato janë klasa falas të mësuara nga specialistë të Genius që ndihmojnë çdo përdorues që dëshiron të regjistrohet në këto sesione për të trajtuar pajisjen e tyre të re Apple me lehtësi.

Këto ligjërata ishin ballë për ballë, dhe kur mbërriti pandemia, ato u bënë virtuale. Për një muaj, Apple gjithashtu ka vendosur të ngarkojë këto mësime në YouTube. Sot ai ka publikuar një mësimdhënie disa truke për të bërë fotografi të natës së mirë. Ia vlen t'i hedhësh një sy.

Koncepti i sesioneve falas "Sot në Apple" të mbajtura në Dyqanet e Apple do të ndihmojë në frymëzimin e krijimtarisë praktike në fotografi, art, dizajn, video, kodim dhe muzikë duke përdorur pajisjet Apple si iPhone, iPad, Mac dhe Apple Pencil.

Në fillim ata u mësuan ekskluzivisht në dyqanet fizike që Apple ka në të gjithë botën, por për shkak të pandemisë, seancat filluan të ofrohen virtualisht. Për një muaj, kompania gjithashtu ka filluar të ngarkojë këto sesione në kanalin e saj zyrtar të YouTube .

Këtë javë, Apple ndau klasën e saj të dytë "Sot në Apple" në YouTube. Video shpjegon se si të merren dhe modifikohen fotografi "të botës tjetër" në modën e natës me një iPhone me ndihmën e fotografit Maria e dobët dhe Landon, një krijues i Apple.

Në tutorial, Maria Lax ecën në rrugët e Londër ndërsa ai shpjegon sesi të shfrytëzoni sa më shumë dritën, errësirën, ngjyrën dhe koncepte të tjera për të bërë fotografi spektakolare të natës.

Videoja, rreth tetë minuta e gjatë, tregon Lax dhe Landon duke bërë disa fotografi duke përdorur iPhone. Spectacshtë spektakolare të shihet se si ata përdorin mënyrën e natës dhe truket e ndryshme për të marrë fotografi të jashtëzakonshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alberto dijo

  Dhe video? Lidhje? dicka?

  1.    Toni Cortes dijo

   Keni të drejtë. Videoja nuk u ngarkua. E zgjidhur. Kerkoj falje. Faleminderit për informimin.