Spotify tashmë mbështet dizajnin e iPhone X të ri

Aplikacionet më të vonuara po azhurnojnë aplikacionet e tyre për t'i bërë ato të përputhshme me modelin e pajisjes së re nga molla e madhe që ka qenë e suksesshme që nga dita e parë e komercializimit. Spotify është aplikacioni më i fundit që i përshtatet dizajnit të iPhone X dhe shumë përdorues tashmë e kanë humbur adaptimin. Aplikacione të tjera të tilla si 1Password ose Super Marion Run u azhurnuan në ditën e parë të shitjes zyrtare gjë që përmirësoi përvojën e përdoruesit rreth atyre aplikacioneve. Këtë herë, Spotify nuk përfiton nga niveli të iPhone X por duket ende spektakolare.

Kështu duket Spotify në iPhone X

Versioni i ri i Spotify, versioni 8.4.28, ka sjellë me vete adaptimi i dizajnit të tij në iPhone X. Duhet të mbahet mend se kjo pajisje e re ka një ekran OLED 5,7 inç dhe një dizajn tjetër që nga ekrani shtrihet rreth katër këndeve dhe ka një vallëzuese në pjesën e sipërme ku ndodhet kamera True Depth që lejon teknologjinë Face ID.

Tani kemi shtuar mbështetjen për iPhone X.

Kjo pikë është përdorur nga shumë zhvillues si një mjet për hartimin e tyre. Në vend të kësaj Spotify ka vendosur të qëndrojë me dizajnin e tij klasik pa marrë parasysh ndryshimet e mëdha të iPhone X. Edhe kështu, rezultati i përshtatjes në ekranin e pajisjes së re është i mahnitshëm dhe përdoruesit që e kanë provuar atë janë të kënaqur me rezultatin përfundimtar.

Procesi i adaptimit po shkon shumë gradual. Kur Apple prezantoi iPhone 6 Plus, numri i aplikacioneve të adaptuara ishte shumë më i lartë sesa aktualisht me iPhone X. Në çdo rast, procesi do të jetë gradual dhe duhet të prodhohet sa më shpejt që të jetë e mundur Meqenëse ndërfaqja që konverton aplikacione të pambështetura në ato të përputhshme lë shumë për të dëshiruar. Kjo është arsyeja pse zhvilluesit duhet të vendosin bateritë për të ofruar një produkt cilësor të përshtatur për produkte të reja sa më shpejt të jetë e mundur.

Spotify - Muzikë dhe Podcast (Lidhja e AppStore)
Spotify - Muzikë dhe podcastfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.