Spotify më në fund lançon widget-in e tij për ekranin kryesor iOS 14

Miniaplikacioni Spotify për iOS dhe iPadOS 14

L widget në ekranin kryesor iOS 14 kanë shënuar një para dhe pas në mënyrën e personalizimit të iPhone. Përshtatshmëria e sistemit operativ deri në këtë version ishte shumë e kufizuar. Përveç kësaj, zhvilluesit kanë krijuar aplikacione specifike të afta të gjenerojnë widget të reja për shtoni elemente dekorative në ekranin kryesor. Shumë aplikacione të tjera të njohura si WhatsApp ose Facebook nuk i kanë krijuar ende widget-et e tyre. Sidoqoftë, sot mund ta konfirmojmë atë widget Spotify ka mbërritur me azhurnimin e ri të aplikacionit për iOS dhe iPadOS 14.

Një widget i thjeshtë Spotify që na lë të dëshirojmë më shumë

Një javë më parë mësuam se një grup i vogël i përdoruesve të aplikacionit Spotify kishin qasje në miniaplikacionet e shërbimit në pajisjet e tyre me iOS dhe iPadOS 14. Ishte një befasi që kur nuk kishte asnjë konfirmim zyrtar për mbërritjen e këtyre artikujve të rinj në asnjë azhurnim të ardhshëm. Më në fund, Spotify është azhurnuar në versionin 8.5.80 duke shtuar zyrtarisht dhe për të gjithë përdoruesit widget-et për ekranin kryesor.

Kjo është një widget nën emrin 'Luajtur Kohët e fundit'. Ky element na lejon qasje të drejtpërdrejtë në listat e leximit, albumet, podkastet ose artistët e llogarisë tonë Spotify që kemi dëgjuar së fundmi. Vegla në fjalë është në dispozicion brenda botimit të ekranit bazë dhe është në dispozicion në dy madhësi: të vogla dhe mesatare.

Shtoni miniaplikacionin Spotify në ekranin kryesor në iOS 14

Si të shtoni miniaplikacionin Spotify në ekranin bazë të iOS ose iPadOS 14

Për të hyrë në këtë widget të ri duhet së pari të kemi aplikacionin Spotify në versionin e fundit. Për ta bërë këtë, sigurohuni që të keni versionin 8.5.50. Pasi të instalohen, ndiqni këto hapa:

 1. Hyni në modalitetin e modifikimit të ekranit bazë duke shtypur dhe mbajtur një nga ikonat e aplikacioneve tuaja.
 2. Shtypni në të djathtë lart në '+' për të shtuar miniaplikacione në ekranin kryesor.
 3. Shikoni për miniaplikacionin Spotify në motorin e kërkimit ose duke lëvizur nëpër të gjithë bibliotekën.
 4. Klikoni mbi të dhe zgjidhni madhësinë e widget-it: i vogël ose i mesëm.
 5. Vendosni elementin në ekran dhe pozicionin që ju pëlqen më shumë.
Spotify - Muzikë dhe Podcast (Lidhja e AppStore)
Spotify - Muzikë dhe podcastfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.