Spotify nis dy stacione të reja radio

Spotify

Suksesi i radios Apple Music nuk po ju lë indiferentë. Kompania kryesore e transmetimit të muzikës nuk ka dashur të lihet jashtë këtyre lajmeve, kështu që Spotify ka lëshuar dy radio stacione të reja, me synimin për të pushtuar zemrat e atyre që duan të dëgjojnë muzikë të mirë pa pasur nevojë të krijojnë lista ose të shkojnë në grafikët e njëanshëm dhe të sponsorizuar që ndjekin aplikacionin. Këto stacione do të ndihmojnë Spotify të konkurrojë pak më mirë në këtë fushë kundër Apple MusicEdhe pse nuk është e nevojshme, Spotify vazhdon dhe do të vazhdojë të jetë lider me pothuajse dyfishin e numrit të përdoruesve që paguajnë sesa Apple Music.

Masa vërtet e rëndësishme ishte ulja e çmimit të pajtimit familjar në të njëjtën lartësi me atë të Apple Music, për vetëm 14,99 € Deri në gjashtë përdorues do të jenë në gjendje të përfitojnë nga një pajtim në Spotify Premium, dhe kjo ka shtyrë shumë përdorues të hidhen në platformën e pagesës, sepse në këtë mënyrë të gjithë anëtarët e së njëjtës familje do të jenë në gjendje të plotësojnë nevojat e tyre muzikore pa pasur nevojë të paguajnë shume pajtime. Pa dyshim, masa do të vlerësohet nga prindërit e anëtarëve më të vegjël të familjes, të cilët janë ata që me të vërtetë përfundojnë duke kursyer para. Megjithëse ka qenë edhe rasti i përdoruesve që takohen në grupe miqsh për të paguar këtë pajtim mujor dhe për të përfituar nga zbritja familjare.

Stacioni i parë do të thirret AM/PM dhe do të drejtohet nga Jean Michel Jarre dhe Terry Hall, do të quhet stacioni i dytë Sekret Gjeni dhe do të organizohet nga James Blake, megjithëse aktualisht nuk është në dispozicion. Ne ende nuk e dimë nëse përmbajtja ekskluzive do t'ia vlejë, megjithëse duket se ata nuk do të kenë praninë ndërkombëtare që ka Apple Music, e cila ka zyra në Mbretërinë e Bashkuar dhe Los Angeles për të dhënë dy shembuj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.