Spotify hap listat "Podcast Top" dhe "Podcast Tendencia" në vendin tuaj

Podcast

Spotify sapo shtoi dy lista të reja podcast në ekranin tuaj të kërkimit. Sikur të ishte 40 më të mirët, tani mund të shihni një listë të podcastëve më të dëgjuar në vendin tuaj.

Tani keni dy lista të reja. Top Podcasts tregon një listë të pjesëve më të dëgjuara në vendin tuaj, ndërsa Podcasts Trend liston më të rejat «Trending Topic«, Për të ditur se çfarë gatuhet menjëherë, sikur të ishte Twitter. Një mënyrë më shumë për të qenë "në lak" kur bëhet fjalë për Spotify Podcasts.

Spotify sapo shtoi dy lista Podcast në ekranin e kërkimit. Nëse futni në kategorinë e "Sukseseve në Podcast", do të gjeni dy lista të reja: "Top Podcast" dhe "Trend Podcast" nga vendi juaj.

Këto dy lista të reja janë shpërndarë në 26 tregje të ndryshme celular Spotify, dhe tregojnë përdoruesit podcast-et më të dëgjuara në vendin tuaj. Listat që tashmë i kishim me këngët, tani edhe me podkastet më të dëgjuara të momentit në Spotify.

Në «Top Podcasts» keni një listë me 200 podcast më të dëgjuar të vendit tuaj, me treguesin e gjelbër ose të kuq nëse prirja është në rritje ose poshtë në riprodhime.

Lista e «Podkasteve në trend» ju tregon 50 më të dëgjuarit e podkasteve të reja, azhurnohet çdo ditë, me shenjën përkatëse të gjelbër ose të kuqe që ju tregon si në listën e mëparshme nëse popullariteti rritet ose ulet.

Disa vende, të tilla si Brazili, Australia, Gjermania, Meksika, Suedia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, ofrojnë të dhëna edhe më të hollësishme dhe ato ndajnë podkastet më të mira sipas kategorive, e cila lejon përdoruesit të filtrojnë më mirë kërkimin për audiot më të kërkuara.

Edhe këto lista të reja u njoftohen Podcastuesve të tyre. Krijuesit me audiot në listë do të marrin një njoftim në panelin e tyre të kontrollit duke i këshilluar për përfshirjen, në mënyrë që ata të reklamojnë dhe të ndajnë suksesin e tyre në rrjetet sociale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.